browser warning text

Näitus "Mängu ilu. Jooniseid muuseumi kogust"

Näitus on pühendatud arhitektuurijoonisele kui arhitekti ühele olulisimale kutseoskusele läbi ajaloo.

Muuseumi joonistekogust on välja toodud nii tuntud kui ka tundmatu, nii hitid kui ka viimaste aastate täiendused ja seni eksponeerimata tööd. Näituse jaoks tehtud intervjuudes mõtisklevad tuntud arhitektid arhitektuurijoonise mineviku, oleviku ja tuleviku teemadel.

Üheksaks alateemaks jaotatud näitusel on esitatud kokkuvõtlik läbilõige Eesti arhitektuuri 20. sajandi ajaloost läbi arhitektuurijoonise prisma. Siinkohal pole oluline, kas projekti alusel on objekt ehitatud või ehitamata, kas projekt on peaaegu fantaasia piiril või täiesti realistlik – esikohal on arhitektuurijoonis oma variatsioonides ja selles leiduv arhitekti idee.

Ühtlasi on see näitus kummardus käsitsi tehtud arhitektuurijoonise ilule ja mitmekesisele maailmale. Viimase veerandsajandi jooksul toimunud digirevolutsioon on arhitekti tööpraktikaid põhjalikult muutnud, kuid tihtipeale visandab arhitekt tänapäevalgi esimese skitsi kättesattunud paberinurgale, enne kui töötab uue aja nõudmisi arvestades edasi arvutiga. Seega: arhitektuurijoonis on surnud, elagu arhitektuurijoonis!

Kuraatorid Sandra Mälk, Anne Lass, Mait Väljas
Kujundus Aleksandr Zverev
Graafiline kujundus Koit Randmäe
Film Reio Avaste

Näitust toetas Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel:

Galerii