browser warning text

Näitus "Mida sa näed? Mida sa tahaksid näha?"

Näitusel osalevad kunstnikud Eva Labotkin, Evi Pärn, Henn Soopalu, Hoi Yee Cheung, Jaana Kokko, Jennifer Jackson, Oskar Öhrling, Tamara Istanbouli, Tanel Rander ja Uldis Muizarajs.

Näitus "Mida sa näed? Mida sa tahaksid näha?" on osa kollektiivsest loomingulisest uurimusest "Sada paplit", mis leiab aset Valgas ja millega seonduvalt toimuvad kunstinäitused ja kunstnike residentuurid. Näitus keskendub piirilinna identiteediloomele ja toob kokku nii linna seest kui väljastpoolt avanevad perspektiivid. Ajal, mil ehitatakse Valgat ja Valkat ühendavat keskväljakut, on põhjust mõelda, kas ühendatud linna idee võiks realiseeruda ka teistes kontekstides: inimsuhetes, institutsioonides, üldises elukorralduses. Globaalne kapital juhib nii piiridest vabanemise kui ka uute piiride tekkimise protsesse. Kunstis peitub potentsiaal autonoomsuseks globaalse kapitali suhtes. Seetõttu kutsub näitus inimesi üles mõtlema ühendatud linnale just loomingulisi võimalusi kasutades, sekkudes, ise tegutsedes.

Valga Muuseumis toimuv näitus on osa kolmest näitusest koosnevast triloogiast. Näitusega "Mida sa näed? Mida sa tahaksid näha?" samal ajal avab uksed täiesti uus näitusepind Valgas – Brīvības galerija, asukohaga Vabaduse 14. Esialgu pool aastat kestva galeriiprogrammi juhatab sisse Alexei Gordini soolonäitus "Veider tunne", mis räägib kunstniku ebastabiilsest asendist professionaalse kaasaegse kunsti ja kunstituru mõjusfääris. Brīvības galerija tervikuna esitab retoorilise küsimuse, kas tulevane ühendlinn Valgka vajab kunstiloomingut. 11. aprillil saabub Valka kunstnik ja kodanikuaktivist Michael Kurzwelly ning avab Valga Kultuurikeskuses näituse, mis tutvustab tema pikaaegset ühendlinna initsiatiivi "Slubfurt", mis asub Saksa-Poola piirilinnas Frankfurt Oder/Slubice. See Valga/Valkaga sarnanev linn ning Slubfurti projekt võib inspireerida ka Valga/Valka inimesi – seetõttu resideerib Kurzwelly kohapeal üle kahe nädala ning korraldab avalikke arutelusid ja seminare.

Avamine 3.04.2018 kl 16.

Lisainfo:

Tanel Rander
näituse kuraator
+372 5667 8729
tanelr@hotmail.com

Vaata veel: