browser warning text

Näitus "Muuseumi koreograafia"

Alates 29. septembrist 2017 on Tartu Kunstimuuseumi teisel korrusel avatud rahvusvaheline grupinäitus "Muuseumi koreograafia", mis koondab koreograafia ja tantsu vahenditega kunstimuuseumi konteksti uurivaid teoseid.

Näituse keskmes on eksponaatide asemel publik, kuna kõik eksponeeritud teosed toovad esile, et muuseum on keskkond, mille loovad inimesed oma igapäevase kohaloluga: arusaamade, kultuurilise tausta, käitumise ja liikumisega.

Paljud tööd uurivad publiku liikumist eksponaatide suhtes või annavad külastajatele omapoolsed liikumisjuhised. Oluline teema on ka vaatamise akt – füüsilisus, kontekstualiseeritus ja sellega manipuleerimine, millega kunstnikud oma teoste vahendusel tegelevad. "Muuseumi koreograafia" teostumine on protsess, mis ei lõppe näituse avamisega, vaid pigem selle sulgemisega – ainult inimesed oma jätkuva kohalolu ja osalusega saavad selle tervikuna ellu viia. Tere tulemast näitust teostama!

Osalevad kunstnikud: Bojana Cvejić, Xenoula Eleftheriades, William Forsythe, Maria Hassabi, kadrinoormets, Lennart Laberenz, Abby Page, Karl Saks, Maarja Tõnisson, Zorka Wollny

Näitusega kaasneb eesti- ja ingliskeelne kataloog, kust leiab täiendavat infot osalevate kunstnike ja eksponeeritud teoste kohta, mida avavad lisaks kuraatorile erinevad etenduskunstide ja tantsuga tegelevad autorid.

Kuraator: Hanna-Liis Kont
Konsultant: Iiris Viirpalu
Graafiline disain: Viktor Gurov
Sisekujundus: Siim Karro
Haridusprogramm: Kristel Sibul
Kommunikatsioon: Piia Õunpuu

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Goethe-Institut Tallinn.

Vaata veel: