browser warning text

Näitus "Pärandkultuur maastikus"

Näitus erinevatest pärandkultuuri näidetest Eestis põhineb Riigimetsa Majandamise Keskuse pärandkultuuri andmebaasi fotodel ja selle koostas Jürgen Kusmin.

Näituse eesmärk on tutvustada erinevaid pärandkultuuri objektitüüpe ning anda vihjeid nende täpsemaks uurimiseks, hooldamiseks ning eksponeeri­miseks.

Pärandkultuur on inimtegevuse jäljed maastikus

Looduses ringi liikudes võib märgata vanu kiviaedu, talu­asemeid ja palju muud inimtekkelist, mille kasutusotstarve võib esmapilgul ka arusaamatuks jääda. Ometi on nende kõigi rajamisel olnud kindel eesmärk ja igaühel oma lugu jutustada, kui me vaid oskaks kuulata või selliseid märke üldse tähele panna. Pärandkultuur on osa meie elamise ja tegutsemise viisist ehk kultuurist üldisemalt.

Selle rändnäituse eesmärk on tutvustada erinevaid pärandkultuuri objektitüüpe ning anda vihjeid nende täpsemaks uurimiseks, hooldamiseks ning eksponeeri­miseks. Pärandkultuuri objektidele ei laiene riiklik kaitse, seepärast on nende hoid maaomanike endi kätes ja oma maal asuvaid kultuuriväärtusi oskab säilitada vaid teadlik omanik.

Pärandkultuur lisab maaomandile väärtust ja omanikule väärikust!

Muuseum on avatud teisipäevast laupäevani kell 11–18.

Vaata veel: