browser warning text

Näitus "Piiripealsed rutiinid" galeriis Metropol

Galeriis Metropol 6m2 avatakse 14. juulil kell 18:00 Eestis elava itaallanna Giulia Landonio näitus "Piiripealsed rutiinid".

Kunstnik sõnab ise: "See näitus on katse rääkida enesetaju ja aistingute "häiretest", kasutades joonistusvahendeid ja performance'it õhurõngal.

Ositi ruumi kadumise ja enesest eraldatuse tunde mõtestab lahti Rogel Caillois' mimetismi teooria. Vastupidiselt üldlevinud arusaamale, mille järgi on mimetism ellujäämise strateegia, väidab prantsuse intellektuaal, et see ei ole mitte ainult loomade ebaõnnestunud katse end kaitsta, vaid võib osutuda ka peamiseks põhjuseks, miks nad saavad oma looduslike vaenlaste poolt ära söödud (cf.1935: 7). Seega ei ole mimetismi eesmärgiks ainult enesekaitse, vaid ka intensiivne püüe sobituda keskkonda, mis viib organsimi lõpuks enesehävituseni. See on vajalik iha, nagu kartus lahkumineku ees on vajalik armu- ja erootilistes suhetes, kus "teist" tunnetatakse korraga nii ebastabiilsuse allikana, kui ka tõelise varjupaigana enese "mina" eest.

Seda kõike arvesse võttes muutuvad rutiinid õhurõngal igikestva tasakaalupüüde metafooriks, kus ühel pool on enesealalhoiu- ja teisal sellest loobumise tung."

Kogu näituseterviku nägemiseks võtke ühendust telefonil: 58540781.

Plaanipäraselt viibib kunstnik näituseperioodi jooksul galeriis:

17:00 - 18:00
Esmaspäeviti
Teisipäeviti
Neljapäeviti

13:00 - 14:00
Laupäeviti

Näitus on avatud 5. augustini.