browser warning text

Näitus „Su üle Jumal valvaku! Nahkköiteid Enn Jaanisoo kogust“

Enn Jaanisoo unikaalne nahkköitede kogu Rahvusraamatukogus.

Neljapäeval, 4. jaanuaril 2018 kell 17 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis näitus „Su üle Jumal valvaku! Nahkköiteid Enn Jaanisoo kogust“. Näitusel tutvustab köitekunsti austaja Enn Jaanisoo oma haruldast raamatuköidete kollektsiooni Eesti köitekunstnike loomingust.

Näha võib autoriköidetes Suuri Piibleid ning haruldasi raamatuid. Enn Jaanisoo sõnul on valimine olnud raske ning ekspositsioon ei kajasta kõiki tema kogu võimalusi juubeliteemade käsitlemiseks: „Loodan, et hoolimata sellest pakub näitus vaatajatele rõõmu ja on silmale ilus vaadata.“

Eestis on nahakunsti viljeldud sajandeid, raamatuid on nahka köidetud ning oskusi antud edasi meistrilt õpipoisile, kuid nagu paljudele muudele elu- ja tööaladele, pandi sellelegi uus alus Eesti riigi iseseisvuse koidikul. 2017. aastal möödus 100 aastat ajast, mil Kunsttööstuskooli juurde loodi köite- ja kartonaažitöökoda, mis pani aluse nahakunsti õpetamisele vabas Eestis.

Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi ja Eesti Rahvusraamatukogu 100. sünnipäevale ning jääb avatuks 15. veebruarini 2018.