browser warning text

Näitus "Tammsaare muusad"

Tammsaare muuseumis Vargamäel on avatud näitus "Tammsaare muusad".

Tammsaare Muuseumi karjatallis Vargamäel on avatud näitus "Tammsaare muusad", mis räägib kirjanikku inspireerinud naistest.

Anton Hansen Tammsaare elas kahel sajandil ning tajus naise rolli muutumist ja eneseteostusvõimaluste laienemist sel ajaperioodil. Tammsaare on oma teostes loonud erinevaid naiskaraktereid, saades inspiratsiooni elust. Lapsena nägi ta ema ja õdede iseloomu ja eluolu, ülikooliajal tutvus mitme inspireeriva naisega, Koitjärvel venna juures elades kohtas naabertalu peretütart Madlena Ploompuud, Tallinnas tutvus tulevase abikaasa Käthega ning tal oli võimalus üles kasvatada tütar Riita.

Tammsaare Muuseum Vargamäel juhataja Reelika Räim sõnab: "Näitusel saame ülevaate üheksa naise elukäigust ja Tammsaare teoste katkenditest selgub, kuidas need samad naised ja nende elukäik on kirjanikku inspireerinud."

Näitus jääb avatuks 2017. aasta lõpuni.

Tammsaare Muuseum Vargamäel tutvustab 19. sajandi taluelu ja A.H. Tammsaare kultuuri- ja kirjanduspärandit. Muuseumis leiavad aset mitmesugused sündmused: koolitunnid, noorte- ja lastepäevad, teatrietendused, kino, näitused. Vargamäel on tõelus ja väljamõeldis jäädavalt läbipõimunud.

Vaata veel: