browser warning text

Näitus "Vigala raud VIII"

Reedel, 28. aprillil 2017 kell 16 avatakse Kuressaare linnuse keldrisaalis Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli sepagruppide lõputööde näitus "Vigala raud VIII". Näituse avamisel saab näha ka ehtsat seppade tööd.

Näitus propageerib sepatööd kui iidset ametit, tutvustades tänapäeva sepisliku idee teostusvõimalusi ja mitmekülgsust ning ameti õppimisvõimalusi Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis. Näitus jääb avatuks kuni 28. maini 2017.

Sepatöö õpetamisele pani Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis 2001. aastal aluse skulptor Raimo Kuusik. Aastate jooksul on erialal olnud mitu nägu. Esialgu loodi kiviraiumise ja sepatöö liiteriala, millele lisandus hiljem kaasaegse arvutigraafika õpetamine. Tänaseks õpetatakse ameteid eraldi erialadena.

Esimene sepatöö eriala õpetaja oli Raplamaa sepp Toomas Tõnisson, kelle ameti võttis 2005. aastal üle Saaremaa päritolu meister Gunnar Vares. Hetkel kasvavad tulevased sepad meister Joonas Kiri käe all, kes on ka ise Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskooli sepatöö eriala lõpetanu.

Vaata veel: