browser warning text

Nicolas Bouvy fotonäitus „Teekond pilvedesse“

Raamatukogu 2. korrusel saab näha Eestis elava nimeka belgia pressi – ja spordifotograafi Nicolas Bouvy fotonäitust Eestit väga iseloomustaval teemal – korstnapühkijad.

Belglase Nicolas Bouvy (s. 1980 Arlonis) jaoks tähendas esimene kohtumine korstnapühkijatega midagi eksootilist, ammu ajalukku vajunut ja minevikku kuuluvat. Vestlused Eesti Korstnapühkijate Koja auliikme Leo Kalmega aga aitasid tal mõista Eestis juba vähemalt 14. sajandist püsiva eriala elujõulisust (siis on teateid pottseppadest, kes teatavasti ka korstnaid ehitasid), legende ja traditsioone, ning vaimustuda kohalike usust, et vastutuleva korstnapühkija kuuenööbi keerutamine toob õnne. Bouvy alustas eelmisel aastal Harjumaal kolme noore korstnapühkija töö jäädvustamist, järgnedes neile nii linnakodudesse kui talumajadesse, nii katustele kui korstna otsa, ning nende kaasaskäikude tulemusena valmis suurepärane mustvalgete fotodega dokumentaalsari meie korstnapühkijate argipäevast, mida fotograaf nimetab sümboolselt „Teekonnaks pilvedesse“. Oma vahetusega võluv sari pälvis peagi rahvusvahelist tähelepanu (ilmus jaanuaris 2017 Luksemburgi nädalalehes).

Nicolas Bouvy lõpetas 2002 Liege´i Institut Superieur des Beaux Arts´i fotograafina ning töötas sellest alates Luksemburgis (sh 2008-2015 Luksemburgi valitsuse pressiosakonnas). On pälvinud 2008 auhinna „Best photo of Tour de France 2007“, esinenud Belgias ja Luksemburgis arvukatel rühmanäitustel ning korraldanud seal kolm isiknäitust.

„Teekond pilvedesse“ on Bouvyle esimene isiknäitus Eestis. Enne jõudmist Lääne-Virumaa keskraamatukogusse eksponeeriti näitust Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus. Näitus on avatud 24. märtsini.

Vaata veel: