browser warning text

NO32 Heasoovijad

Jonathan Littelli romaan "Heasoovijad" ilmus 2006. aastal ning pälvis kohe laialdase rahvusvahelise tuntuse ning terve rea kõige olulisemaid kirjanduspreemiaid.

Imeteldavas stiilis toob ta lugejani ajalooliselt täpse ülevaate ühe natsiohvitseri rännakust läbi sõja, kuid veelgi silmapaistvam on Littelli analüüs ohvitseri mõtte- ning tundemaailmast. See on jahe ja karge sisselõige kurjuse absoluutsesse keskmesse, kust leitakse eest mitte ebard, vaid tavaline inimsüda, tuksumas tugevalt, tuksumas elujaatavalt.

Millised on inimese valikud? Kes langetab tema valikud? Mis on moraal? Kelle moraal? Kellel meie seast on peos esimene kivi? Kas üldse kellelgi? Kui inimest defineerib elu, kui elu pühadus on moraali absoluutne mõõdupuu, siis kas ellujäämissoov, instinkt püsida elus ükskõik mis hinnaga on ebamoraalne?

Autor Jonathan Littell, tõlkija Indrek Koff, lavastaja Tiit Ojasoo, muusikaline kujundaja Hendrik Kaljujärv, dramaturgid Laur Kaunissaare & Tarmo Jüristo. Laval Gert Raudsep & Tiina Tauraite.

Esietendus 22.12.2017 kl 21 NO99-s.

Vaata veel: