browser warning text

Noëmi Merca näitus "Käsi südamel"

8. detsembril kell 17.00 avame prantsuse kunstniku Noëmi Merca näituse "Käsi südamel".

"Kummituslik valgus mu ees pimeduses. Kehatu hääl hakkab hüüdma, et jõuda teisele poole. Kostab läbilõikav kaja *kill-kõll*, mis ei vaibugi. – "Oled see sina?" Kuulen kedagi vastamas. Või olen see mina? Kas olen hakanud pragunema? – "Hinga sisse" (silmad lahti). – "Hinga välja" (silmad kinni).

Südantlõhestavaid mälestusi, neid on mul kuhjaga. "Ütle, mis mul siis puudu on?" – "Vihkamishetkedel üksnes armastust tunda?" – "Kui süütan põlema ümbruse, mille olin juba sütitanud?"

Peegli taga näen pragusid. Survetunne, ruumi rohkem pole. Loetavad armid annavad tunnistust paljudest rünnakutest. Ja Kaja möirgab helilöögina tagasi."

Noëmi Merca (sünd 1991 Prantsusmaal) elab ja töötab Pariisis. Ta käivitas projekti Diesel Project Space (www.dieselprojectspace.be) koos Xavier Maryga. Tema uuemad näitused: "Langenud inglid" (2017) koos Bora Akincitürkiga, Komplot, Brüssel (Belgia); "Mullitee" (2016) PANE projekti raames, Milano (Itaalia). 2018. aastal on tulemas näitus koos Tatiana Karl Peziga (2018).

Näitus jääb avatuks kuni 13.01.2018.
Graafiline disain: Noëmi Merca ja Jakob Tulve

Eriline tänu Magnus Morelile, Tatiana Karl Pezile, Keiu Krikmannile, Lorenzo Targhettale, Jakob Tulvele ja Xavier Maryle.

Vaata veel: