browser warning text

Noore kunstniku preemianäitus "Olevik kui tundmatu"

Näitus keskendub olevikule, vahest isegi oleviku otsingutele. Olevik võiks olla koht, kus sünnivad otsused mineviku ja tuleviku kohta. Seega on see kõige tundmatum ja ettearvamatum aegruum.

Tulevik tundub juba olnuna – harjumuspärane, ettearvatav, muutumatu, ettekujutuste ja fiktsioonide tulemus. Minevik näib kättesaadav ainult oleviku-interpretatsioonide kaudu. Realistlik olevikumaailm on see, kus saaks juhtuda sündmused, mida me veel näinud ei ole. Eetika, mida mineviku-tuleviku prognoosides ja tuletustes olemas ei ole. Tere tulemast praegusesse hetke, kus on kasutada reaalne ruum ja aktiivne ajaühik!

Ruumi ja objektiga tegelev kunstnik keskendub aja mõõtmele ja ajutisele, küsib, kuidas ja mida me olevikuruumis näeme, millisena jääb see paistma, muutudes minevikuks. Kuidas disainib ümbrus tulevikku? Kuidas disainida käimasoleval hetkel eneseks-olemist? Mismoodi loob väärtusi ruumis toimunu ja sellesse mahutunu? Kas ruum võib jääda ajast maha või saame me seda edasi lükata?

Seitsmendat korda toimuva noore skulptori preemianäitus tõstab esile noori skulptoreid ja installatsioonikunstnikke, toetab nende loomingut ja avab seda laiemale publikule. Avatud konkursi korras näitusele pakutud tööd on teostatud viimase akadeemilise aasta vältel. Rahvusvaheline žürii autasustab grand prix' ning II ja III preemia saajaid reisiga olulisele kunstisündmusele maailmas, preemia kuulutatakse välja näituse avamise õhtul.

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre

Näitust korraldab EKA installatsiooni ja skulptuuri õppetool, juhendasid Taavi Talve, Taavi Piibemann, Kirke Kangro, Art Allmägi. Tehniline abi Sander Haugas. Graafiline disain Stuudio Stuudio.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

EKA Galerii on avatud T–L kl 12.00–18.00.

Näita kaardil Sulge kaart