browser warning text

"Noortebänd 2017" demovoor

Kandideeri Eesti parimaks noortebändiks!

"Noortebänd 2017" demovoor kestab 27. märtsist kuni 31. maini, osalema on oodatud kõik omaloomingut viljelevad kuni 26-aastased muusikud. Sarnaselt eelmise aastaga saab kandideerida nii bändiga kui ka üksi.

Järjekorras 17. "Noortebändi" konkursi demovoor on hoo sisse saanud! Just sinust võib saada järgmine tegija Eesti muusikas. Konkurss ei ole stiililiselt ega instrumendiliselt suunitletud, jättes kõigile võimaluse kandideerida, kuid repertuaar peab olema omalooming.

"Varasemate ja eriti eelmise aasta põhjal võin öelda, et "Noortebänd" on väga heaks hüppelauaks noortele ansamblitele ja artistidele. Sõna otseses mõttes jõuavad nad üle öö raadio- ja tele-eetrisse, leheveergudele ning promootorite ja festivalide korraldajate playlistidesse," sõnas konkursi peakorraldaja Märt Truman. "Iseäranis tunneme uhkust möödunud aasta finalistide üle, kes on osanud konkursil õpitu ühendada töökusega ning saavutanud märkimisväärseid tulemusi albumite ja muusikavideote näol, aga ka koostööprojektide ning esinemiste rohkuse poolest," lisas Truman.

Konkursil osalejad selguvad juba suve alguseks, et bändidel oleks piisavalt ettevalmistusaega, pakkumaks oktoobrikuus toimuvas poolfinaalis kvaliteetset etteastet.

Poolfinalistid moodustuvad demovoorust edasipääsenute ning piirkondlikelt konkurssidelt valitud osalejate vahel. Praeguseks on toimunud juba Rapla "Vesiroosivisioon" ning ees on Ida-Virumaa ja Saaremaa bändikonkursid ning "Tudengibänd".

Sel aastal toimuvad "Noortebändi" poolfinaalid Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

"Noortebänd" on Eesti olulisim ning suurima kõlapinnaga bändikonkurss, mis loob parimaid tingimusi noorte muusikute mitmekülgseks arenguks ning pakub uutele tulijatele avalikkuse kõrgendatud tähelepanu.

Aastate jooksul on "Noortebändi" konkursist tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud tegijad nagu Lepatriinu, The Notes, The Boondocks, Ziggy Wild, EiK, Sibyl Vane, Slippery Slope Frankie Animal ja paljud teised.

Tutvu reglemendiga ning registreeri end konkursile:
www.noorteband.ee.

Vaata ka:
www.facebook.com/noorteband.page

Noortebänd 2017 hooaja avavideo:
https://www.youtube.com/watch?v=lZ1sg-yFQAM