browser warning text

Nukufilmi Lastestuudio kevadkool: koolivaheaja animakursused

Koolivaheajal ei lase igavust ligi tikkuda ja õpime hoopis animatsiooni Nukufilmi Lastestuudio kevadkoolis. Valida on kolme kursuse vahel ning ootame animatsiooni ja multikate tegemist avastama nii lapsi kui noori.

A-VITAMIIN: SISSEJUHATUS ANIMATSIOONIA-vitamiin
20.-23.03 kell 10:00-12:00, Nukufilmi Lastestuudios

Varsti juba klassikaks muutuval sissejuhatavale animatsioonikursuele ootame 7-12-aastaseid lapsi, kes pole varem animatsiooni õppinud. Teatavasti teravdab näiteks porgandites sisalduv A-vitamiin silmanägemist ja siin kursusel teeme silmad pärani, võtame fookusesse animatsiooni ja teeme sellest laia ülevaate. Kursusel tutvume kõigi levinumate aniamtehnikatega, näiteks saame teada, mis on piksillatsioon ja kuidas see käib, teeme lamenukke ja paneme nad elama, joonistame joonisfilmi, proovime filmitrikke ja päris kõike ette ei räägi ära ka. Lisaks erinevatele tehnikatele läbime ka filmitegemise etapid ning saame teada, kui pika protsessi üldse enne seda, kui jooned või nuku kaamera alla seame, peab läbi käima. Ja samuti, mis kõik jääb veel selle ja esilinastuse vahele.

Kursus annab ülevaatliku sissejuhatuse animatsiooni just nendele, kes varem pole animatsiooniga tegelenud. Kursusel tutvutakse peamiste animatsioonitehnikatega nagu piksillatsioon, lamenukk, joonisfilm, õpitakse kuidas valmib lugu ja tehakse läbi filmi tegemise etapid. Õpilastel valmib igas tehnikas väike animafilmi katsetus.

Soovitame kursust vanusele 7-12. aastat.

Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.

Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin: https://goo.gl/forms/igMCTvfGGDF99Dt73.


D-vitamiinD-VITAMIIN: VIDEO JA ANIMATSIOONI KURSUS
20.-23.03 kell 13:00-15:00, Nukufilmi Lastestuudios

Varasemalt oleme teinud kursuseid, kus ühendame omavahel video ja animatsiooni ning teeme filmitrikke, veidi vanematele lastele. Seekord on kursusest võimalik osa võtta juba alates 7-aastastel lastel. Kui päike pole selleks ajaks veel püsivalt kohta meie peal taevas sisse võtnud ja maad soojendama hakanud, siis toome päikse kasvõi ise välja. Või siis õigemini tuppa. Igal juhul toome siin trikitamisega välja vähemalt sama hea tuju kui kevadine päike seda teeb. Paneme end ise koos enda joonistatud tegelastega filmi või viime end soojale rannale puhkama. Fantaasia on piiriks.

Kursusel katsetame lihtsamate tehnikatega, kuidas siduda filmi ja animatsiooni. Filmime ise, animeerime, katsetame green screeni ja eriefektidega ning viskame pilgu järeltöötlusele. Eelnev kogemus animatsioonis pole vajalik.

Soovitame kursust vanusele 7-12. aastat.

Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.

Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin: https://goo.gl/forms/igMCTvfGGDF99Dt73


E-VITAMIIN: ARVUTIANIMATSIOON PIVOT ANIMATORIGAE-vitamiin
20.-23.03 kell 16:00-18:00, Nukufilmi Lastestuudios

E-vitamiinist oleme kuulnud vist kõige rohkem vananemisvastaste eliksiiride reklaamides, aga tegelikult on E-vitamiinil oluline roll ka tugevdada immuunsüsteemi. Eriti on seda vaja kevadel, kui soe päike meelitab mantlihõlmad lahti, aga külm tuul puhub need jälle kinni. Aga kui ilm kõige parem pole, istuks parem kodus arvuti taga. Seal võiks aga midagi kasulikku teha. Seepärast võtamegi ette ja õpime koos kasutama vabavara Pivot Animatorit, kus saame ehitada lihtsaid tegelasi, kellega õppida sujuvaid arvutianimatsioone looma. Pivot pakub palju erinevaid võimalusi. Siin kursusel teeme sissejuhatuse ja õpime selgeks põhilisema, et saaks kodus seda programmi edasi avastada.

Kursus on mõeldud alates 12-aastastele animatsiooni huvilistele.

Võimalusel võtta kaasa oma sülearvuti, kuhu laeme koos vabavara alla ning kus saab hiljem kodus tööd jätkata.

Oma sülearvui puudumisel on võimalik kasutada ka Nukufilmi Lastestuudio tehnikat.
Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale ja snäkki.

Registreerumiseks palume täita registreerimisankeedi siin: https://goo.gl/forms/igMCTvfGGDF99Dt73


* Kursustel osaledes annab õpilane loa Nukufilmi Lastestuudio juhendajate juhendamisel valminud loomingut kasutada mittekommertslikel eesmärkidel (nt eksponeerida ja avalikult esitada teost, teha teos üldsusele kättesaadavaks Nukufilmi Lastestuudio kodulehel ja teistes kanalites, esitada teos festivalidele, konkurssidele jmt). Sest kui tuleb jube lahe film, siis võiks seda ju ka teistele näidata ja anda võimalus sellele konkurssidel auhindadele võistelda :)

Lisainfot küsi kirjutades aadressile eva@nukufilmilastestuudio.ee või helistades 53037660.

Vaata veel: