browser warning text

Nutifoto töötoad "Lood läbi piltide"

Maikuus saab Tallinna Keskraamatukogus õppida nutitelefoniga häid pilte tegema.

Töötubade teemad:

6. mai kell 12-15 Martin Dremljuga „ALGUS JA SEADED“ – Kuidas oma nutitelefonist parimad võimalused välja seadistada ning kuidas kasutada valgust enda kasuks?

13. mai kell 10-13 Triin Kerge „DOKUMENTAALFOTOGRAAFIA“ – Saame ülevaate erinevatest dokumentaalfotograafia viisidest. Tutvume kunstnike ja fotograafidega, kes oma praktikas on dokumentaalfotograafiat käsitlenud erisugustes vormides – nii klassikalises mõttes fotoreportaažina kui ka kunstiliste fotoprojektidena.

20. mai kell 13-16 Aili Alber „FOTODE JÄRELTÖÖTUS“ – Saab teada ja katsetada, kuidas viimistleda tehtud fotosid, mida tähendavad erinevad terminid fototöötlus maailmas, kuidas võluda pildist välja parim või kuidas muuta seda omanäoliseks.

27. mai kell 12-15 Marianna Gunja ja Elo Strauss „KOMPOSITSIOON“ -Koolituse käigus vaatame üle erinevad kompositsiooni võimalused, puhume natuke ka fotoajaloo juttu ning hiljem praktiseerime omandatud teadmisi linnas pildistamisega.

Projekti „Lood läbi piltide“ eesmärgiks on tutvustada noortele alates 13. eluaastast fotograafia kui kunstivormi erinevaid võimalusi, kasutades selleks noorte igapäevast vahendit – nutitelefoni. Projekt annab osalejatele teadmisi ja oskusi fotograafiast ja fototöötlusest ning ühtlasi tutvustab noortele edasiõppimis- ja karjäärivõimalusi fotograafiaga seotud valdkondades.

Ootame osalema 13–26-aastaseid noori.

Lisainfo ja eelregistreerimine e-posti aadressil laste@tln.lib.ee ja telefonil 683 0914. Osavõtt on tasuta.

Nutifoto töötubade läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata veel: