browser warning text

Öökulli akadeemia: liblikate armulukud

Eesti Loodusmuuseumi loodusõhtu tutvustab liblikate armulukke.

15. märtsil 2018 on Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemia fookuses fotonäitus "Liblikate armulukud". Kell 18 algaval loodusõhtul tutvustab näitust ning räägib põnevaid jutte liblikate armuelust entomoloog Aare Lindt.

Selle kordses Öökulli akadeemias räägime lähemalt sellest, kuidas liblikad endale ideaalseid partnereid leiavad ning mis teeb nende paaritumise eriliseks – mida tähendab luku ja võtme printsiip? Lisaks kuuleme meeleolukaid seikasid ja vahvaid vahejuhtumeid liblikauurijate tööst nii Eestis kui laias maailmas.

Veebruari keskpaigast loodusmuuseumi trepigaleriis avatud näitus "Liblikate armulukud" tutvustab putukauurijate liigimääramise tööd: näitusel on väljas mikroskoobi all tehtud fotod liblikate armulukkudest ja -võtmetest ehk emas- ja isasliblikate genitaalidest. Loe näitusest lähemalt siit: https://www.loodusmuuseum.ee/n%C3%A4itus-liblikate-armulukud.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3 €, täispilet 6 €).

Vaata veel: