browser warning text

Õpitubade sari "Asja armastajad"

Eesti Ajaloomuuseum õpitubade sari "Asja armastajad!" neljas hooaeg pakub taas võimalust õppida paremini tundma kultuuripärandit. Kutsume kõiki asja armastajaid osalema kord kuus laupäeviti kell 13-15 Suurgildi hoones toimuvates õpitubades.

Osalemine eelregistreerimisega, kuna korraga mahub ühte töötuppa kuni 25 inimest.

• 18. veebruar 2017 Vanad fotod Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja koduste perekonnaalbumite korrastamine. Õpituba viivad läbi TÕNIS LIIBEK (fotoajaloolane, TTÜ) ja MERILIS ROOSALU (fotokonservaator).

• 11. märts 2017 1920.–1930. aastate mööbel Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja mööbli puhastamine ning korrastamine kodustes tingimustes. Ürge Mäetamm (Eesti Ajaloomuuseum, mööbli kollektsiooni hoidja) ja Tõnu Vainküla (mööblikonservaator).

• 8. aprill 2017 Mõista, mõista, mis see on? Põnevaid argikultuuriesemeid Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja erinevatest materjalides tehtud esemete säilitamine kodus. Õpituba viivad läbi MAIA MADAR (Eesti Ajaloomuuseumi kultuuriloolise kogu hoidja) ja TIINA VINT (Tartu Ülikooli muuseumi peavarahoidja).

• 13. mai 2017 See kaunis aluspesu! 20. sajandi esimesest poolest pärinev pesu Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogus ja õrnade tekstiilesemete hoidmine kodustes tingimustes. Õpituba viivad läbi HELLE AVILA (Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogu hoidja) ja RUTH PAAS (Konserveerimis- ja Digiteerimiskeskus Kanut konservaator).

• 10. juuni 2017 Tallinna vaated 19. sajandil. Milline nägi Tallinn välja 19. sajandil kunstnike pilgu läbi ning kuidas vanu kunstiteoseid puhastada ja eksponeerida kodustes tingimustes. Kunstiteadlane Risto Paju (Tallinna Linnamuuseum) ja Merily Paomets (Eesti Ajaloomuuseumi konservaator).