browser warning text

Orelimuusika šedöövrid Toomkirikus

15. juunil 2018 kl 18.00 esineb Tallinna toomkirikus Konstantin Volostnov (orel) Moskvast.

Konstantin Volostnov on sündinud Moskvas 1979. a. Orelimänguga hakkas tegelema üheteistkümneaastasena laste muusikakoolis. Ta lõpetas Moskva Riikliku Konservatooriumi 2004. a, seejärel õppis aspirantuuris professor Natalja Gurejeva juhtimisel. Jätkas õppimist Kõrgemas Muusikakoolis Stuttgartis, mille lõpetas 2013. a esimest korda selle õppeasutuse ajaloos kiitusega oreli erialal.

2008. a võitis korraga kaks rahvusvaheliset konkurssi: ühe Srambergis (Saksamaa) ja A. F. Gedike nimelise konkursi Moskvas. 2009. a sai esikoha 25. rahvusvahelisel konkursil Saint-Olbance'is (Suurbritannia), kus pälvis auhinna J. S. Bachi oreliteose parima esinemise eest, publiku auhinna ja auhinna J. Kasceni oreliteose parima esinemise eest.

Konstantin Volostnov on võtnud osa paljudest festivalidest (Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania, Kanada). Ta on esinenud Venemaa, Euroopa ja USA linnades orkestritega Kent Nagano, Aleksandr Lazarevi, Vladimir Ashkenazi, Mihhail Pletnjovi juhtimisel. Ta on rahvusvahelise orelikonkursi "Organ Pluss v Tsaritsino" korraldaja. Aastatel 2012-2015 esitas Konstantin Volostnov publikule kaks korda J. S. Bachi kõik oreliteosed (15 kavaprogrammi).

Alates 2010. aastast on ta Moskva Riikliku Konservatooriumi õppejõud, on salvestanud mitu CD-plaati, esineb raadios ja televisioonis.

Kontserdi kestus 1 tund.