browser warning text

Ortario Gala / Maailma vaimulik klassika

VM FEST esitleb kontserdisarja „Maailma vaimulik klassika“

Kolmapäev, 18. juuli kell 20.00 Kuressaare Laurentsiuse kirik
Neljapäev, 19. juuli kell 20.00 Pärnu Eliisabeti kirik
Pühapäev, 22. juuli kell 19.00 Tartu Jaani kirik
Kolmapäev, 25. juuli kell 19.00 Rakvere Kolmainu kirik

Kavas G. B. Pergolesi, G. F. Händel, J. S. Bach, Tosti, A. Gretšaninov. Aariad Lääne-Klassika suurvormidest, spirituaalid, vene vaimulik muusika.

Esinevad Natalia Birjukova (metsosopran, Venemaa Teeneline kunstnik, Mihhailovski teater, St. Peterburg)

Maria Petrov (sopran, Tallinn),

Ene Salumäe (orel, Tallinn)

Natalia Birjukova lõpetas aastal 2000 Sankt-Peterburgi N. Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi tunnustatud ooperilaulja Irina Bogatšova lauluklassis. Natalia Birjukova on Venemaa Teeneline Kunstnik ja St. Peterburi Rimski-Korsakovi nim. Konservatooriumi õppejõud. Alates 1996. aastast on Natalia Birjukova Mihhailovski Teatri solist. Tema repertuaari kuulub hulgaliselt ooperirolle (Carmen, G. Bize "Carmen", Ljubaša N. Rimski-Korsakov "Tsaari mõrsja", Kontšakovna A. Borodini "Vürst Igor", Krahvinna, P. Tšaikovski "Padaemand", Kabanihha L. Janatšek "Katja Kabanova" jpt). Samuti kuuluvad tema repertuaari G. Verdi "Reekviem" ja hulganisti kammerlaule.

Maria Petrov lõpetas 2015. aastal klassikalise laulu magistratuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (õpetaja Taimo Toomast). Varem on ta omandanud bakalaurusekraadi dotsent Anu Kaal lauluklassis. Alates 2007. a on ta ansambli Orthodox Singers laulja ja solist. Petrov on osalenud solistina paljudes ooperi- ja kammermuusika projektides ning esinenud sooloesinemistega Eestis, Rootsis, Poolas, Belgias ja Venemaal. Tema repertuaaris on valdavalt kammermuusika ja suurvormid: J. S. Bachi, G.F. Händeli, W.A. Mozarti, G. Pergolesi, Urmas Sisaski ja paljude teiste heliloojate suurteosed. Laulja täiendab pidevalt oma vokaaloskusi meistrikursustel Venemaal ja Euroopas.

Ene Salumäe on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia ja Helsingi Sibeliuse Akadeemia koorijuhtimise, kirikumuusika ja oreli erialal ning täiendanud klavessiini, oreliimproviseerimise ja varajase muusika alal. Ta esineb regulaarselt kodu- ja välismaal solisti ja kammermuusikuna erinevate vanamuusikaansamblite, kooride, solistide ja orkestritega. Salumäe on tegutsenud organist-koorijuhina mitmetes kogudustes Eestis ja Soomes, oreli- ja kirikumuusika õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis ning laste oreliõppe propageerijana ja orelikursuste pidajana Eestis ja Soomes. Ta on olnud mitmete kirikumuusika-alaste ettevõtmiste initsiaator ja korraldaja ning kontserdisarjade kunstiline juht.