browser warning text

Pardijaht

"Pardijaht" on XX sajandi vene dramaturgia üks keerulisemaid teoseid. Selles on kuulda Tšehhovi teatri vastukajasid ja kaasaja teravaid helisid. Aeg ei ole näidendis ühetaoline.

Olemuselt on see huikamine mineviku ja oleviku vahel: peategelane taastab mälus fragmente sellest, mis kunagi oli. Zilov on justkui tavalisest ajast välja kukkunud. Seda võib muidugi seletada raske kassiahastusega, aga Zilov ei käinud ka varem oma ajaga ühes rütmis. Ta elab pidevas ootuses ega tea isegi, mida ta ootab... Nõukogude konteksti asetatud tegelaskuju kaotab üha rohkem inimlikke jooni. Võrreldes Tšehhovi Ivanoviga on Zilov ilmne degenerant, kes muudab isegi enesetapu farsiks. Meie juhtumis võib Zilovi lugu nimetada paigaljooksuks või suletud ringiks. Kogu tegevus on viidud restorani, kus igavese pidulaua taga mängitakse läbi Zilovi tragöödia.

Autor Aleksandr Vampilov, lavastaja Kamran Shahmardan, kunstnik Valeri Polunovski, helilooja Aleksandr Zedeljov, valguskunstnik Anton Andrejuk, videokunstnik Oleg Nikolajenko. Laval Aleksandr Ivaškevitš, Natalia Murina, Alina Karmazina, Oleg Štšigorets, Dmitri Kordas, Jekaterina Kordas, Aleksandr Okunev, Ksenia Agarkova, Ilja Nartov, Slava Mogilevtsev, Tatjana Kaur.

Vaata veel: