browser warning text

Pärnu IN graafika festival 2014

IN graafika festival mõtestab lahti ja otsib arengusuundi mitmest kultuurivaldkonnast, tuues kokku nii kunstnikke, kirjanikke kui audiovisuaalseid multidistsiplinaare.

IN graafika festival toimub satelliitnäitustena Pärnu kõikidel näitusepindadel: Pärnu Muuseumis, Linnagaleriis, Kunstnike Majas ja Raekojas, Keskraamatukogus, Pärnu Keskuses, Port Arturi kaubanduskeskuses, Endla teatris, TÜ Pärnu Kolledžis ja linnaruumis.

Toimuvad workshop'id ja tänavaaktsioonid. Suur avamisralli algab 26. juuli kell 14.00. Peaesinejaks on kunstnikud Hiinast, USA-st, Euroopast. Festivalil osaleb ka kogu eesti graafikaparemik noortest klassikuteni, soolo- ja ühisnäitustega.

In Graafika 2014 "Põhjala jäljed / Mugavustsoon"

In Graafika 2014 alustab 21. juulil Academia Non Grata töötubadega Pärnu Katlamajas (Ringi 56). Pärnusse kogunevad Eesti Kunstiakadeemia tudengid oma suvepraktikaks – nikaraagualane Carlos Barberena DeLa Rocha viib läbi eksperimentaalse linoollõike workshop'i, oklahomalased Curtis Jones ja Zachary Davidson "Screen Printing on the Fly – Siiditrükk lennus" ja Johan Huimerind "Solarograafia", kus linnaruumi paigutatakse paarkümmend isetehtud nõelasilmakaamerat jäädvustama 24 h päikesekaart.

26. juulil toimub suur avamisralli, kus avatakse ühe päeva jooksul kõik näitused Pärnu Linnagaleriis, Kunstnike Majas, Pärnu Keskraamatukogus, Endla Teatris, Port Arturi kaubanduskeskuses, Pärnu Muuseumis, Tartu Ülikooli kolledžis. Õhtu päädib suure Diverse Universe performance-programmiga Pärnu Katlamajas (Ringi 56), kus esinevad Risto Puurunen (FIN), Morgan Schagerberg (SWE), Philip Luddite (DEN), Akiko Shitabo (JPN), Hiroko Tsuchimoto (SWE/JPN), Ouija (USA), Terho Sire (FIN), T.E.H.D.A.S RY (FIN), Jaras Ramunas (LIT), Steve Vanoni (USA) ja 2 Shea (USA).

26.07.2014 festivali avamisralli ajakava

14.00 Pärnu Linnagalerii "Mugavustsoon"
15.00 Port Artur 2
15.30 Pärnu Muuseum "Põhjala jäljed"
16.30 Pärnu Keskraamatukogu
17.00 Endla Teater
17.30 Pärnu Kunstnike Maja

19.00 Katlamaja - festivali avamis järelpidu
Rahvusvaheline Diverse Universe performance-programm + VJ + DJ

Risto Puurunen (FIN)
Gerður Erla Tómasdóttir (ISL)
Morgan Schagerberg (SWE)
Philip Luddite (DEN)
Akiko Shitabo (JPN)
Hiroko Tsuchimoto (SWE/JPN)
Ouija (USA)
Terho Sire (FIN)
T.E.H.D.A.S RY (FIN)
Jaras Ramunas (LIT)

DJ

Steve Vanoni (USA)
2 Shea (USA)

27. juulil on Pärnu linnaruumis suur live print aktsioon, kus mitmele poole Pärnu kesklinna seatakse üles graafikapressid ja teosed valmivad vahetult linnakodanike silme all.

Kokku osaleb töödega festivalil ligi 500 kunstnikku Islandilt, Ahvenamaalt, Soomest, Rootsist, Taanist, Gröönimaalt, mitmekümnest osariigist Ameerika Ühendriikidest, Nikaraaguast, Lätist, Leedust, Eestist, Austraaliast, Saksamaalt, Hollandist, Argentiinast, Kanadast, Mehhikost, Hispaaniast, Itaaliast, Jaapanist, Ekvadorist, Brasiiliast, Iirimaalt, Inglismaalt, Puerto Ricost, Serbiast. Kohal on väliskunstnikke ligi 50 ja teist samapalju kodumaiseid esinejaid.

Seekordsel In Graafikal on külalisesinejaks Eesti Kujurite Liit, kes täidab näitusepaigad skulptuuride ja ruumiliste objektide – installatsioonidega nii vanameistritelt kui noortelt tegijatelt: Mare Mikof, Hannes Starkopf, Mari-Liis Tammi. Elo Liiv, Edith Karlson, Ants Viitmaa, Ahti Seppet, Jaan Luik, Gea Sibola, Jass Kaselaan jpt.

24. juulist on Rannakohviku ees üleval koostöös Pärnu Fideofestiga hiiglaslik Camera Obscura kinobox, kuhu kõik supelsaksad saavad võimaluse sisse astuda ja maailma reaalajas peegelpildis imetleda.

Näitused jäävad avatuks augusti lõpuni.

Kunstnikud:

Lína Thoroddsen ISL, Gerður Erla Tómasdóttir ISL, Jim Berggren SWE, Nils-Erik Mattsson SWE, Pekka Litmanen FIN, Janika Herlevi FIN, Terho Sire FIN, Ursula Sepponen ALAND, Morgan Schagerberg SWE, Hiroko Tsuchimoto SWE/JPN, Peter Rosvik FIN, Kaisa Luukkonen FIN, Risto Puurunen FIN, Juho Pöysti FIN, Tom Pesch FIN, Mika Palonen FIN, Talvikki Äkräs FIN, Steve Pedersen DEN, Harri Leppanen FIN, Juhani Järvinen FIN, Katarina Mistal SWE, Lars-Gunnar Malquist SWE, Lars Nyberg SWE, Jussi Matilainen FIN, Janne Rahkila FIN, Simo Saarikoski FIN, Tuuli Tuikka FIN, Iida Nikitin FIN, Johannes Klaus Koskinen FIN, Juha Mehtäläinen FIN, Janika Salonen FIN, Visa Norros FIN, Kari Holopainen FIN, Tuula Lehtinen FIN, Reijo Mörö FIN, Börje Almquist SWE, Björn Drestesen SWE, Annu Vertanen FIN, Reetta Ahonen FIN, Antti Salokannel FIN, Jussi Nykänen FIN, Päivi Eronen FIN, Anonymous Boh EST, Peeter Allik EST, Taje Tross EST, Liisa Kruusmägi EST, Jaras Ramunas LIT, Paulis Liepa LAT, "Grafikas Kamera" LAT, "Vilniaus Grafikos Meno Centras" LIT, KUTI KUTI FIN: Emmi Valve, 
Hanneriina Moisseinen
, Tommi Musturi, 
Tiina Lehikoinen, 
Jarno Latva-Nikkola
, Lauri Mäkimurto
, Kari Sihvonen, 
Benjamin Bergman
, Sami Aho, 
Jyrki Heikkinen
, Reijo Kärkkäinen
, Tuomas Tiainen
, Juha Hilpas, Liisa Kruusmägi, Grafodroom EST, Mari Prekup, Hanna Harkes, Ott Philpenko,
EKA tudengid: Katre Helen Kaasik, Anete Lomp, Mark Antonius Puhkan, Irma Isabella Raabe, Diana Ambos, Kristian Kaiva, Margus Haljaste, Merilyn Anvelt, Priit Kirotar, Teele Kumm, Mairi Mölder, Ann Pajuväli, Elise Tragel, Emeric Weber, Eva Lotta Künnap, Johanna Greta Mölder
Skulptorid: Ants Viitmaa, Hannes Starkopf, Ahti Seppet, Elo Liiv, Gea Sibola, Jaan Luik, Mari-Liis Tammi, Rait Pärg, Toomas Altnurme, Vergo Vernik
LA CALACA PRESS International Print Exchange: Abigail Clark, Adrian Chin, Albertina Tafolla Rodríguez, Alberto Meza, Alberto Murillo-Herrera, Alejandro Aranda, Alejandro Camacho, Alfiero Iannarelli, Alicia Guiliani, Alicia Ulm, Alicia Wierschke, Aline Lobo, Alfonsina Bascourleguy, Alyssa Branigan, Amanda León Castañón, Amparo Topete Palomera, Ana María Castelán, Andrea Enríquez Guadarrama, Angel Francisco García Iniguez, Antonio Pazarán, Bill Fick, Bill Hay, Bj Zorn, Brandon Sanderson, Brian Randall, Bryn Harding, Bob Craig, Carlos Barberena, Carlos Frésquez, Carlos Hernandez, Carlos Monsalve M, Carmen Alarcón, Carmen D. Meléndez-Lugo, Carolina Mauricio Escobar, Carolina Florez, Carolina Rodríguez Herrera, Carolina Ruiz Segura, Caroline Broisin, César Barberena, Christine Kingsley, Claudia Martínez Aguirre, Claudia Medina Angel, Cindi Ford, Clay McGlamory, Coralette Damme, Cristina Keller, Damon Kowarsky, Dan Brenton, Daniel Fernando Arzadun, Daniel Manzano, David Mohallatee., David Roholt, David W. Thomas, Darcy Cline, Derrick Adams, Eduardo Casillas, Eduardo Daniel Salazar Ruiz, Eduardo Esparza, Emmanuel C. Montoya, Eric J. García, Erich Neitzke, Erik Salgado, Ernesto Vazquez, Fernando López Guevara, Gabriel Trinidad, Gerardo Rendón Salcedo, Gerry Wubben, Gilberto Loera Núñez, GRABIEL, Guy Stone Stricklin Hamilton Reyes, Heather Bryant, Humberto Corral Morales, Humberto Saenz, Imelda Angelica Rodea Samano, Inés Chaves Pedrazo, Irène Weiss, Ireri Topete, Irving Herrera, Isaac Santiago, Ivan Frew, Jael Cristina Alvarado Jáquez, Janne Laine, Jessica Guerra, Jessica L. Kronika, Jessica Swanner, Jesús De La Rosa, Jesús Mateos Brea, J.M. Hornbrook, Joanna Pavlopoulou, Jonathan Rebolloso, Jorge Mateos, José Gracia Pastor, Joseph Marshall, Joshua Kolbow, Juan Carlos Oscos, Juan Carlos Ponce López, Juan Guerrero, Juan Holguín Mejía, Julia Curran, Jurriaan Rexwinkel, Kevin McCloskey, Kim W. Fink., Kimberly Fredericks, Kimberly Maher, Kyoko Imazu, Lanfranco Lanari, Lawrence Finn, Licia Mariela Escobar, Liliana Gerardi, Lisa Wicka, Lori Dean Dyment, Louise Stebbing., Lourdes Lica, Lucero Valdez Rodriguez, Luis Carbajal García, Luisa Correa Del Rey, Luke Ball, Luz Mariana Nava Gómez, Maclovio Cantú IV, Marc Brunier-Mestas, Marcela Miranda, Marco Guerra, Margarita Vega Ochoa, María Araceli García Robles, María Cieri, María Lourdes Gaitán, María Polán Morato, María Reneé Pérez, Mariana Hoffmann, Marco Camacho, Marcos Lucero Gutiérrez, Mark Eadie, Markus Haala, Matthew Cassar, Margarita Vega, Martha Lana Connolly, Marwin Begaye, Megan Anderson, Melissa West, Meredith Bertschin, Michael Barnes, Michael Weigman, Michèle Philippe-Arellano, Miguel Sanz Salazar, Mizraim Cárdenas Hernández, Monica de la Cruz Hinojos, Monica Wiesblott, Morgan Price, Myles Calvert, Nicolás De Jesús, Nikola Nikoletić., Noah Exum, Nunik Sauret Rangel, Paul Valadez, Pedro López Recendez, Pedro Valhondo Sanchez-Marín, Preston Bradley, Rachel Kaiser, Rafael Luna Rivera, Ramiro Rodriguez, Raquel Valverde Rodríguez, Raquel Yanez, Remo Giatti., Renato Rea, René Arceo, Reynaldo Santiago, Ricardo X. Serment, Robert Barberena De La Rocha, Roberto González Lozano, Roberto Sandino, Rogelio Gutierrez, Rosa María C. Dies, Rosenda Aguilar, Ruthann Godollei, Ryan Stander., Salvador Jiménez Flores, Sam Cikauskas, Samanta Treviño Valdez, Sandra C. Fernandez, Sara Frank, Sean Starwars, Sheila Rocha, Slavko Luković, Stephanie Reilly, Susana Delgado Ruiz, Susana Llanos Sáenz, S. V. Medaris, Teresa J. Parker, Theresa Hultberg, Thom Kinzel, Tony Battiato, Tony Ortega, Trey Malone, Uriel Lopez Baltazar, Val McCann, Victor Oliver, Victor Ortega, Waleed Alwabel, William Sclater, Yula J. Cambronero Bonilla, Zina Sirutis.

***
Sündmuse inglis- ja venekeelne versioon on tõlgitud ja avaldatud projekti "Eesti ühise mitmekultuurilise kultuuriinfovälja rikastamine portaalides kultuur.info ja EtnoWeb" osana.

Projekti toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

Vaata veel:

Galerii