browser warning text

Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus

28. aprillil 2017 kell 17.00 avatakse Pärnu Linnagaleriis Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus.

Avamisel Margus (Sorge) Tiitsmaa performance.

Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus toimub juba 17. korda. Aastate jooksul on näitus kujunenud oluliseks kunstisündmuseks, pakkudes suurt huvi nii kunstipublikule kui ka kriitikutele ja on olnud väga oluline kaasaegse kunsti säilimisele, arenemisele ja jätkusuutlikkusele Pärnus.

Aken on midagi kõige tavalisemat argielus.
Aknaid on palju.
Erinevat tüüpi ja neil on erinev otstarve.
Samas, sellel sõnal on teine pool, sellel tähendusel "aknad".
Akendest tuleb valgus.
Akendest näeb maailma.
Akendest näeb iseennast.
Aknad on väljapääs.
Aknad on lõpmatus.
Aknad on müstilised.
Aknad on lõputud!

Sogyal Rinpoche: "Vahest on enamiku tänapäeva kunsti piiratuse üks põhjusi see, et silmist on kaotatud kunsti nähtamatu püha päritolu ja eesmärk vahendada inimestele nägemust nende tõelisest loomusest ja kohast universumis ning teadvustada neile ikka uuesti ja uuesti elu hinda ja lõputuid võimalusi."

Andrus Joonas, näituse kuraator: "Olen seda tsitaati nagu mantrat aastaid tsiteerinud ja kasutanud. Ja kordan ja kasutan ka edaspidi, sest see on nii hästi ja täpselt öeldud. Seekord inspireerib see mind antud kuraatoriprojekti koostamisel."

Inimese areng ei ole luksus, vaid igaühe pärisosa.

Näitus on kunstniku ja kuraatori isiklik ruum, nii vaimne kui füüsiline, kus ta saab ausalt vestelda vaatajaga ja ise oma loomingu eest vastutada.

Ja sellega kaasneb ka vastutus, vähemalt enda tegevuse eest.

Näitusele on kutsutud erinevad kunstnikud, erinevatest rahvustest, kes tegelevad loominguga lähtuvalt sisemisest kaemusest ja inspiratsioonist.

Väljendusvahendid on erinevad nagu on juba kujunenud traditsiooniks Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitustel, hõlmates kogu kaasaegse kunsti tehnilist arsenali alates klassikalisest maalikunstist, lõpetates performance'i ja videoga.

Näitusel osalevad:

Janno Bergmann, Pusa, billeneeve, Margus (Sorge) Tiitsmaa, Haide Rannakivi, Marko Toomast, Danel Rinaldo, Jan Leo Grau / Eesti

Zhon-Zhon Sandyr, Envil Kasimov, Sergei Orlov, Yuri Kutsarjan / Udmurtia

Evgenija Lapteva, Sasha Artamonova, Арт группа "Нежные бабы" / Venemaa, Kaliningrad

Lisainfo:

Andrus Joonas
+372 5192 6783
a_joonas@hotmail.com

Vaata veel: