browser warning text

Pärnu XVIII (m)Moodsa Kunsti näitus "Aknad, osa II"

Andrus Joonase kureeritud Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus on aastate jooksul kujunenud oluliseks kunstisündmuseks, pakkudes suurt huvi nii kunstipublikule kui ka kriitikutele.

Näitus on oluline, aidates kaasa kaasaegse kunsti säilimisele, arenemisele ja jätkusuutlikkusele Pärnus.

Andrus Joonas: "Inimese areng ei ole luksus, vaid igaühe pärisosa. Näitus on kunstniku ja kuraatori isiklik ruum, nii vaimne kui füüsiline, kus ta saab ausalt vestelda vaatajaga ja ise vastutada oma loomingu eest. Ja sellega kaasneb ka vastutus, vähemalt enda tegevuse eest."

"Vahest on enamiku tänapäeva kunsti piiratuse üks põhjusi see, et silmist on kaotatud kunsti nähtamatu püha päritolu ja eesmärk vahendada inimestele nägemust nende tõelisest loomusest ja kohast universumis ning teadvustada neile ikka uuesti ja uuesti elu hinda ja lõputuid võimalusi." (Sogyal Rinpoche)

Andrus Joonas jätkab: "Olen seda tsitaati nagu mantrat aastaid tsiteerinud ja kasutanud. Ja kordan ja kasutan ka edaspidi, sest see on nii hästi ja täpselt öeldud."

Aken on midagi kõige tavalisemat argielus.
Aknaid on palju.
Erinevat tüüpi ja neil on erinev otstarve.
Samas, sellel sõnal on teine pool, sellel tähendusel "aknad".
Akendest tuleb valgus.
Akendest näeb maailma.
Akendest näeb iseennast.
Aknad on väljapääs.
Aknad on lõpmatus.
Aknad on müstilised.
Aknad on lõputud!

Näitusele on kutsutud erinevad, erinevatest rahvustest kunstnikud, kes tegelevad loominguga sisekaemusest ja inspiratsioonist lähtuvalt: Toomas Kuusing, Pusa, Margus Tiitsmaa (Sorge), Marko Toomast, Silja Saarepuu, Villu Plink, Alar Raudoja, Zhon-Zhon Sandyr, Sergei Orlov, Yuri Kutsarjan.

Näituse avamine 13.04.2018 kl 18.
Avamisel toimub Margus Tiitsmaa (Sorge) ja Andrus Joonase performance "Aknad, osa II".

Lisainfo: Andrus Joonas, +372 5192 6783, a_joonas@hotmail.com

Vaata veel: