browser warning text

Piret Mildebergi juubelinäitus "Ammuuuseum"

Piret Mildeberg on Kondase Keskusesse toonud osa oma lehmateemalisest kogust, mis koosneb Eesti kunstnike piltidest, objektidest ja raamatuillustratsioonidest, kodu- ja välismaistest mänguasjadest ning India, Nepaali ja Hispaania reisimälestustest.

Kogus leidub Eesti tarvaid, India seebusid, Hispaania härgi, Tiibeti jakke – loomi, keda on ajast aega austatud. Näitus ongi pühendatud nendele võimsatele, inimkonda juba 7000 aastat toitnud loomadele.

Piret Mildebergi kogu sai alguse üle 20 aasta tagasi ning tänaseks päevaks on ta ostnud, vahetanud ja kingiks saanud väga erinevaid loomakesi. Lehmateema puudutas teda eriti 2013. aastal Indias, Gangese-äärses Varanasis kuuajalises residentuuris olles. Vabalt linnatänavatel lehmi ja vesipühvlid toimetamas nägemine sulatas teda sellesse erilisse kultuuri. Tänuks neile loomadele valmis 27-pildiline sari "Hare Nandi – Varanasi päevik".

Näitus avamine 17. mail 2017 kl 17.15.

Kondase Keskus on Viljandi munitsipaalasutus, mille näituseid toetab Eesti Kultuurkapital. Kondase Keskus on suvel avatud kõikidel nädalapäevadel kella 11–18.

Vaata veel: