browser warning text

Põhjanaela paine

Tartu Üliõpilasteater toob lavale "Põhjanaela paine", mis põhineb Arvo Valtoni pseudomütoloogiliste omamuinasjuttude ainetel samanimelisest kogumikust.

Valdavalt füüsilise teatri keelt kasutava etendusega "Põhjanaela paine" vestab Tartu Üliõpilasteater lugusid suud asjatult pruukimata.

Millest siis räägivad meie esitatavad n-ö boreaalsed antilood? Lühidalt võiks öelda, et kõigest ja ei millestki, tähtsatest ja tühistest asjadest, inimlikust suurusest ja väiklusest, millesse on segatud oma osa imesid, halli argisust ning ka näputäis mõtisklusi ja tähelepanekuid, millel on suur tähtsus või pole seda teps mitte.
Mida me siin näha ja kuulda saame, on looming, saaming ja kadu, mille osaliseks inimene, ilm ja kõik, mis siin sees või ümber leida on.

Sarnaselt etenduse aluseks olevate Valtoni lühilugudega, mis on inspireeritud mitme rahva folkloorist, on ka etenduse "keel" kokku laenatud eri allikatest. Kasutatakse elemente idamaistest teatrižanridest, mida segatakse klounaadi ning kaasaegse liikumisteatri võtetega.

Lavastaja ja valguskujundus: Enor Niinemägi
Alusteksti autor: Arvo Valton
Kunstnik: Kudrun Vungi
Lavastaja assistent: Peeter Piiri
Helikujundus: trupitöö
Laval: Annabel Berg, Elo Järv, Claus Mootse, Mart Alaru, Susan-Brit Nõgene, Pärtel Poopuu, Kelly Kittus, Rutt Vare, Peeter Piiri

Esietendus 14. aprillil 2017 kell 19.00 Tartu Üliõpilasmajas.

Kestus 1 h 30 min

Soovitatav vanus 14+

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Ülikool, Tartu linn, Tartu Kultuurkapital ja Tartu Üliõpilasmaja.

1999. aastal asutatud Tartu Üliõpilasteater on lavale toonud ligi 50 lavastust. TÜT korraldab tudengite vastuvõttu teatrisse nii kevadeti kui ka sügissemestri alguses, huvilised saavad end kursis hoida veebilehel facebook.com/yli6pilasteater.

Vaata veel: