browser warning text

Pop-up muuseum "Olen meeletult vihane"

Näitus tutvustab kümmet Euroopast pärit inimest, kes aastatel 1956 kuni 1989, mil kommunism lüüa sai, olid osaks liikumisest, mis muutis ajalugu. Inimesi, kes võitlesid demokraatia ja vabaduse, abordiõiguste või lihtsalt elukoha eest.

Tutvu Constantin Jinga-ga: teda tabas kuul Rumeenia revolutsiooni ajal, kuid ta loeb seda siiani oma elu kõige õnnelikumaks päevaks. Või loe Lagle Pareki lugu, kes korraldas siinsamas Tallinnas meeleavalduse vaid mõned kuud pärast seda, kui ta oli vabanenud vangilaagrist. Tutvu inimestega, kes unustasid oma hirmu ja muutusid juhuse tahtel kangelasteks, kes osalesid ülestõusudes, mis muutsid maailma või lõppesid kainestavate repressioonidega.

Paratamatult tekitavad need lood küsimusi. Mida oleksid teinud sina nende asemel? See on tähtis küsimus, mis on tänapäeval ehk kõige olulisem. Millist tulevikku me oma riigile ja lastele tegelikult soovime? Euroopas on tunda käegakatsutavat rahulolematust, aga milliseid muutusi me ootame? Kas me tahame alles hoida kõike, mis meil on, olenemata hinnast? Millal me ütleme, et aitab küll, ja asume tegudele? Sellel näitusel küsime teilt otse: "Mis ajab teid vihaseks?".

Saa osa põnevatest isiklikest lugudest, mis jutustavad sellest, miks inimesed liitusid ajaloolise protestiga. Loo enda protestiplakat videokioskis!

Näituse kuraatorid: Emmie Kollau, Tijl Akkermans / Iron Curtain Project, Holland Rohkem infot: www.ironcurtainproject.eu/en
Näituse korraldus Eestisse: Okupatsioonide muuseum, Müürileht, Eesti Kunstiakadeemia, Berk Vaher
Näituse projekti toetab: Euroopa Komisjon

Avamine 23. veebruaril kell 20.00. Avamisõhtul astub performance'iga üles kunstnik Sandra Kosorotova, Kunstiakadeemia graafilise disaini professor Ivar Sakk kõneleb protestiplakatite loomisest ning kirjanik Kaija Kängsepp ja kunstnik Sandra Jõgeva esitavad spetsiaalselt selleks õhtuks loodud tekste "The Angry (Wo)Man".

Näitus on avatud 23. aprillini.

Vaata veel: