browser warning text

Prohvet

"Prohvet" on lavastus keskkonnast, kliimamuutustest ning nendega kohaneda püüdvast inimliigist.

Ehkki inimkonna tarbimiskäitumise muutmise vajalikkusest on räägitud juba aastakümneid, hakkavad sellega seotud ohud Eestis tasapisi alles nüüd, aastaringse halva suusailma valguses inimeste igapäevateadvusesse jõudma. Kuid ka muu maailm ei anna meile selles vallas palju eeskuju: millegipärast ei suuda inimene isegi võimaliku katastroofi lävepakul loobuda oma argipäevamugavustest, mis paratamatult kogu planeeti tumeda ja tundmatu tuleviku poole tõukavad. Ning muutuse algatamisest iga kell kergem on tõdeda, et "nii on see ju alati olnud".

Kui palju on üksikinimene võimeline ennast ümbritsevat mõjutama ja muutma? Ja kui inimliigi hävimine ongi meie geneetilisse koodi paratamatult sisse kirjutatud, siis kas meil on midagi, mis suudaks sellele vastu seista? Kas ühe väljasureva keele kõnelejal on üldse mõtet püüda midagi korda saata planeedil, mis on täitumas inimestega, kes tema sõnadest ja soovidest ilmselt iialgi aru ei saa?

"Prohvet" seisab idealismi ja siiruse eest ning on suunatud kõigile, keda huvitab ümbritsev maailm ning selle jätkusuutlikkus.

Igale etendusele järgneb avatud vestlusring!

Autor ja lavastaja Kaija M Kalvet
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskujundaja Karl Marken
Koreograaf Jaanika Tammaru
Laval Liisu Krass, Mihkel Kallaste, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo
Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu Linn.

Teater Must Kast

Esietendus 16. märtsil 2018 Genialistide Klubis.

Vaata veel: