browser warning text

Radik Tyulyushi ja Triinu Tauli meditatiivne kontsert "Esivanemate kutse"

Kontserdil esinevad maailmakuulus Tuva kurgulaulja Radik Tyulyush, Venemaa löökpillivirtuoos Denis Kucherov ja eesti pärimusmuusik Triinu Taul.

Seda, kuidas esivanemad meid vahetult ja eluliselt mõjutavad, selgitab vägagi hästi geneetika, kuid lisaks tänapäeva teadusele on esivanemate mõjudest juttu ka enamikus iidseis traditsioonides. Paljud kultuurid ja religioonid räägivad sellest, et esivanematest sõltub mitte ainult meie välimus, iseloom ja tervis, vaid ka see, kui õnnelikult me tänasel päeval elame ning mida anname edasi oma lastele.

Esivanemate austamine on olnud au sees kõigis iidsetes kultuurides nii meie oma maakamaral kui ka kõikjal mujal üle ilma ning meieni on jõudnud paljud traditsioonid, rituaalid ja laulud, mis aitavad meid ühendust saada suguvõsa väega ning pälvida esivanematelt eluõnne ja kordaminekuid tagavaid õnnistusi.

Seega võib iga inimene igal ajastul siirast ja sügavat rõõmu tunda, kui näeb enese ümber vaadates neid, kes on võtnud oma südameasjaks iidset pärandit läbi tavade, austuse ning muusika mööda ajajoont ka tulevikku kanda.

Juunikuu keskpaigas astuvad nii Tallinnas kui ka Tartus rahva ette kolm erinevat muusikut, kes on lavalaudadel kokku saanud just tänu sügavale austusele, mida tuntakse oma esivanemate kultuuri ja muusikapärandi vastu. Kontserdiga "Esivanemate kutse" astuvad üles Radik Tyulyush, Denis Kucherov ja Triinu Taul.

Esimene neist on Tõva rändmuusikute ja kõrilaulu traditsiooni kandja ning legendaarse bändi Huun-Huur-Tu liige, teine tunnustatud India klassikalise muusika instrumentalist ja ansambli Samhey asutaja ning kolmas meie endi imehäälne lauljatar ja multiinstrumentalist.

Muusikuil on kavas luua unikaalne heliruum, kus nii esinejad kui ka kuulajad saavad süveneda sügavamale ühisteadvuse kihtidesse ning üle muusikasilla leida ühendus nii esivanemate kui ka omaenese hingega.