browser warning text

Rahvusarhiivi Muuseumiöö Tallinnas

Rahvusarhiivi Muuseumiöö Tallinnas

Hoidlaekskursioonid
Kell 18, 19, 20, 21
Alates kella 18-st avaneb huvilistel igal täistunnil võimalus siseneda pooltunniks arhiivihoidlate salapärasesse labürinti. Teile tutvustatakse hoidlates varjul olevaid põnevaid säilikuid ja saate näha materjale, mis on ligi sajandivanused, kuid mille temaatika kõnetab ühiskonda tänapäevalgi.
NB! Üks ekskursioonirühm mahutab 20 huvilist, jaole saavad esimesed. Registreerumine kohapeal!

Kohtumine arhivaariga
Arhiivi uurimissaalis toimetavad terve õhtu arhivaarid, kes juhendavad uurijaid ning on valmis vastama teid painanud arhiivialastele küsimustele. Päriselt, mitte mängult.

Volditud paberköite töötoad täiskasvanutele
Kell 18.30, 20
Osalejaid ootab volditud paberköite töötuba. Arhiivi meisterlikud konservaatorid õpetavad teid lihtsate võtetega valmistama efektset paberist köidet, mis sobib nii väikeseks märkmikuks kui ka kaardiks. Kestus tund aega!
NB! Grupi suurus on maksimaalselt 10 inimest, vajalik eelregistreerimine. Registreerumiseks kirjuta aadressile nele.volbruck@ra.ee. Kirja märgi, mis kellases töötoas soovid osaleda, oma nimi ja telefoninumber.

Animafilmide programm ja kohtumine autoriga
Rahvusarhiivi filmiarhiivi kaasabil toome vaatajateni kaks filmiprogrammi.
Täiskasvanutele suunatud kavas "Mängud Eesti filmikunstis" näitame muuhulgas Kalju Kivi 1985. aasta legendaarset animafilmi "Klaasikillumäng". Kohal on ka autor ise!
Lastele ja lapsepõlve meenutada soovijaile on mõeldud lastefilmide programm.

Näitus
Silmailu pakub spetsiaalselt Muuseumiööks loodud näitus "Kevadsuvine moejoonis", milles kohtuvad kollaažina moeillustratsioonid Rahvusarhiivi fondist "Ajakirja Nõukogude Naine toimetus" ja fotod Filmiarhiivi fondidest, võttes luubi alla mängulised elemendid moekunstist möödunud sajandil.

Lesila ja lasteala
Madara tänava arhiivihoone taga laiub suur asfaltplats, mis Muuseumiööl moondub hubaseks alaks, kus õdusalt aega veeta.
Kui suured saavad õues mõnusalt hinge tõmmata, on lastel võimalik möllata lastealal: meisterdada helkurit, nuputada ja mängida, kalpsata keksuplatsil või joonistada kriitidega.
Lisaks saab õues mängida lauatennist, õuekabet, panna torniehitamiseks proovile arhiivikarbid.

Aardejaht
Võtke osa aardejahist ning avastage arhiivi nuputades ja tähelepanelikult vihjeid otsides. Osalenute vahel läheb loosi auhind!

Fotoboks. Mängi arhivaari!
Tõmmake selga legendaarne fondihoidja mummuline kittel, pange kätte valged kindad ning saate end fotoboksis mänguliselt pildile jäädvustada. Kohe välja prinditud pildiriba jääb teile mälestuseks.
NB! Fotoboks kellaaegadel 18-21.

Ikka mängud!
Õhtut arhiivis saate sisustada kirju valiku arhiivimängudega.
Nostalgiafännid saavad enda jaoks taas leida vanakooli telekamängu.
Kas oskate viia kunagise monumendi Tallinnas "oma kohale"? Kas tunnete ära avaliku elu tegelase noorena ja küpsemas eas? Kui loomingulise pealkirja suudate luua jaburatele arhiivifotodele?
Vastused peituvad mängudes. Tulge arhiivi mängima!

Kõht täis!
Näljastele pakub kehakinnitust Kohvik August!

Täname!
Pinksiklubi
Pinksiklubi kujutab endast lauatennisele ja muusikale keskenduvat urbaanset installatsiooni, mille kontseptsioon on luua sotsiaalset kokkukuuluvust, kestlikkust, disaini ja kunsti avalikus linnaruumis.
Kolimisfirma Adduco
Maiasmokk

Vaata veel: