browser warning text

Rahvusvaheline koostööprojekt "SKIN/NAHK/ODA"

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakond osaleb kunsti ja teadust ühendavas rahvusvahelises näituseprojektis.

Rahvusvaheline koostööprojekt "SKIN/NAHK/ODA" ühendab kolme Euroopa kõrgkooli: Tartu Kõrgem Kunstikooli (Eesti), CIT Crawford College of Art and Designi (Iirimaa) ja Vilniuse Kunstiakadeemiat (Leedu). Kõrgkoolide tekstiilitudengid uurisid projektiga seoses sõna "nahk" erinevaid tähendusvälju ja olulisust elusorganismide toimimiseks, kuid ka selle tõlgendusi ja mõju teistele eluvaldkondadele.

Pealkiri tõlgib projekti lähtekohaks olnud sõna kolme keelde: inglisekeelne "skin", eestikeelne "nahk" ja leedukeelne "oda". Nahk on kattev ja kaitsev, kuid samas haavatav. Nahk on ajas muutuv ja aja kulgu peegeldav, kuid ka uuenev ja taastuv. Nahk on piir sisemise ja välise vahel. Nahal on palju seoseid ka rõivastusega, mida on sageli defineeritud kui "meie teine nahk". Sellest tulenevalt valmisid autorite kontseptsioone avavad teosed, mis tõlgivad naha mitmekihilise identiteedi visuaalsesse vormi. Üliõpilased on ühist teemat analüüsinud ja tõlgendanud alates oktoobrist 2016.

Esimest korda kohtuvad valminud tööd 4. märtsil 2017 Iirimaal Corki galeriis CIT Wandesford Quay Gallery avataval näitusel. Seejärel rändavad teosed Tartusse galeriis Noorus 29. märtsil avatavale näitusele. Kolmas ekspositsioon toimub septembris Vilniuses.

Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiiliosakonda esindavad näitusel kolmanda ja neljanda kursuse üliõpilased Anita Trink, Annika Kiidron, Getter Tamme, Kerli Kurikka, Kristiina Feldmann, Liisa Kanemägi, Maarja Linsi, Mariisa Põld, Mariann Kalder, Marta Tuulberg ja Merje Niinepuu ning Erasmus+ programmiga seoses TKK-s õppinud üliõpilased Eva Junga ja Sanna Kontunen. Üliõpilasi juhendasid Eva Mustonen ja Aet Ollisaar.

Projekti algataja on CIT Crawford College of Art and Design õppejõud Pamela Hardesty, kes töötas välja projekti esmase kontseptsiooni ja kutsus koostööle kolleegid Egle Ganda-Bogdaniene Vilniuse Kunstiakadeemiast ja Aet Ollisaare Tartu Kõrgemast Kunstikoolist.

Projekt toimub seoses rahvusvahelise sümpoosioniga "MAKE 2017", mis toob kokku erinevate valdkondade tipptegijad ning mille teemad käsitlevad kunsti ja bioloogia seoseid.

Avamine 29.03.2017 kl 17.

Lisainfo:

Prof Aet Ollisaar
Tartu Kõrgema Kunstikooli õppeprorektor, tekstiiliosakonna juhataja
+372 506 7281
aet.ollisaar@artcol.ee

Vaata veel: