browser warning text

Rahvusvaheline nüüdismuusika festival "Afekt"

27. oktoobrist 1. novembrini 2017 toimub Tartus ja Tallinnas rahvusvaheline nüüdismuusika festival "Afekt".

"Afekt 2017" esitleb tippinterpreetide ja ansamblite esituses nüüdismuusikat alates klassikutest kuni hetkel rahvusvahelistel lavadel domineerivate kesksete ja värskeimate teemadeni.

Esimest korda kõlavad Eestis nüüdismuusika suurkujude Pierre Boulezi ja Gerald Grisey sümfoonilised teosed, mida kuuleb ERSO ja Šveitsi dirigendi Baldur Brönnimanni esituses. Festivali käigus toimuvad Rotermanni Soolalaos Trio Accanto ettekandel Euroopa uue muusika maastikul tegutsevate heliloojate, eestlanna Helena Tulve ja inglise elava klassiku Michael Finnissy maailma esiettekanded.

"AFEKT" pakub kuulamiseks-vaatamiseks eriilmelisi programme, nii audiovisuaalsele kui ka muusikateatrile keskendunud kontserte, eksperimentaalmuusikas märgilise tähenduse saanud teoseid, verivärskelt valminud uuskontseptualismile pühendunud kavasid.

Kontserdid leiavad aset Tallinna Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval, Tartu ja Tallinna Erinevate Tubade Klubis, Tartu Pauluse kirikus, Tartu Genialistide klubis ja mujal.

Festivali olulisemad esinejad on Schallfeld Ensemble (Austria), Trio Accanto (Saksamaa), sopran, performance-kunstnik Sirje Viise (Berliin), ERSO, ansambel U:, organist Ulla Krigul ja Yxus Ensemble, Afekt Solistid jne.

Toimuvad rahvusvaheliselt tunnustatud heliloojate Erkki-Sven Tüüri ja Michael Finnissy autoriõhtud ja palju muud vaimustavat.

Vaata veel: