browser warning text

Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT

Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival "AFEKT 2018" võõrustab 29. oktoobrist 3. novembrini Tallinnas ja Tartus maailma nüüdismuusika tippklassi kuuluvaid heliloojaid ja interpreete.

Nüüdismuusika elav klassik Helmut Lachenmann viibib Eestis kogu festivali
vältel, andes avalikke loenguid, kohtudes publikuga kontserdieelsetel vestlustel ja osaledes lahtistes proovides ja töötubades maailma tippklassi interpreetidega. Festivali peakülalised Lachenmanni kõrval on Briti helilooja Rebecca Saunders ja Saksa nüüdismuusika suurkuju, helilooja ja dirigent Enno Poppe, kes dirigeerib “AFEKTi” lõppkontserdil Euroopa tippkammerorkestrit Ensemble Resonanzi Hamburgist, solistideks Saerom Park ja festivali kunstiline juht, flötist ja helilooja Monika Mattiesen.

Solistide ja kollektiivide osalus festivalil on esmaklassiline: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, viiuldaja Eva-Christina Schönweiss, sopran Nuria Richner, dirigent Bas Wiegers, Arash Yazdani ja Tallinna Uue Muusika Ansambel, Ensemble Hashdag, NeoQuartet, Eesti nüüdismuusika staaridest sopranid Iris Oja ja Kädy Plaas-Kala, tšellist Leho Karin, pianist Talvi Hunt, lisaks veel Tallinna Muusikakeskkooli ja Tartu H. Elleri Muusikakooli noored muusikud.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart