browser warning text

Rahvusvaheline tekstiilinäitus "MÜÜT"

Kuue riigi kõrgkoolide tekstiilitudengid kutsuvad näitusega MÜÜT mõtlema järgmistele teemadele: Mis on müüt? Kas müüdid meie ümber on pigem kangelaslikud lood või ebausk, ettekujutus millestki, mida tegelikult (enam) olemas ei ole?

Müüt on kui lugu, mis ei kao, vaid saab muinasjutuks, millesse küll kõik kõhklematult ei usu, kuid mida ei saa ka ignoreerida. Milliseid müüte seostame tekstiili erialaga? Kas see on endiselt valdkond, kus võib suuri tegusid teha olematust materjalist olematute vahendite ja olematu eelarvega? Kui palju digitaalsed protsessid ja muutunud maailmakäsitlus teisendavad tekstiili kui materjali igapäevatähendust? Kas tekstiil on endiselt soe, taktiilne, pehme materjal? Kas tekstiilmaterjali kasutamisest loobudes on võimalik tegeleda tekstiilikunsti ja -disainiga?
Näitusel osalejad otsivad vastust püstitatud küsimustele ja esitavad neid ise juurde.

Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) on näitusele osalema kutsunud erinevate riikide tekstiilitudengid. Kokku on väljapanekus esindatud kuuest kõrgkoolist ligi 30 autori tööd: Läti Kunstiakadeemia (Läti), CIT Crawfordi Kunsti- ja Disainikolledž (Iirimaa), Helsinki Metropolia Rakenduskõrgkool (Soome), Łódźi Strzemiński Kunstiakadeemia (Poola), Vilniuse Kunstiakadeemia (Leedu) ja Tartu Kõrgem Kunstikool.

Näituse tuumiku moodustavad TKK tekstiiliosakonna IV kursuse üliõpilased, kes on mõtestanud müüdi olemust käsitaftingu tehnikas teostatud müütilisi istmeid kavandades. Tööd on valminud koostöös teise kursuse üliõpilastega. Eraldi väljapanekuna eksponeeritakse näitusel dotsent Kadi Pajupuu juhendamisel TKK tekstiiliosakonnas käivitatud rakendusuuringu MultiWeave töid, mis küsivad, kas 3D printeri saab panna kangast kuduma?

Vaata veel:

Galerii