browser warning text

Rahvusvahelise tantsupäeva gala Vanemuises: Pekingi Tantsuteatri külalisetendus

Üles astub Pekingi Tantsuteater (Beijing Dance Theater) lühilavastustega "Farewell Shadows", "Poison 1" ja "Nightingale and Rose".

BDT (Beijing Dance Theatre) balletitrupp on kindlasti üks avatumaid ja omanäolisemaid Hiinas. Trupi kunstiline juht ja koreograaf Wang Yuanyuan on õppinud Pekingi tantsuakadeemias ja hiljem seal ka pedagoogina töötanud. Tema kui koreograafi maailmapilti avardasid õpingud USA erinevates kaunite kunstide koolides Californias ja Los Angeleses.

2008 loodud trupp BDT paistis kohe silma erilise tantsukeele, visuaalsete lahenduste ja erilise muusikavalikuga. Wang Yuanyuani lavastused ühendavad endas hiina kultuuri sügavaid juuri ja tänapäeva, mis läbi eriliselt tunnetusliku tantsutehnika kannavad suuremõõtmelist üldinimlikku tähendust. Trupi iga-aastased turneed Lääne-Euroopas ja Ameerikas on alati leidnud erakordselt positiivset vastukaja ja imetlust.

2018. aasta sügisel jõuab Vanemuise suure maja laval esietenduseni Tõnu Kõrvitsa muusikateos "Lageda laulud" koorile ja keelpillidele, millele loob originaalkoreograafia ja kujunduse Wang Yuanyuan.