browser warning text

Reimo Võsa-Tangsoo näitus "Vahetu vaevatasu"

Alates kolmapäevast, 7. veebruarist 2018 on Draakoni galeriis avatud Reimo Võsa-Tangsoo (sünd 1976) isikunäitus "Vahetu vaevatasu". Reedel, 23. veebruaril algusega kell 13.30 toimub galeriis näituse lõpetamine kunstnikuvestluse vormis.

Indrek Grigor: "Me oleme harjunud rääkima ületootmise kurnavast mõjust looduskeskkonnale, kuid märksa vähem on saanud tähelepanu viisid, kuidas me oma enese inimkeskkonda saastame.

Pilt kõnelevat rohkem kui tuhat sõna. Digitaalse pildipöörde järgses maailmas tähendab see, et toimub kasvava kiirusega tähenduse juurde tootmine, mis oma ulatuselt tõenäoliselt juba ületab n-ö reaalsete asjade tööstuse. Nii on sõna, mis ütleb märksa vähem kui pilt, muutunud tänapäeval üheks võimalikuks pildiökonoomia ja ökoloogia vahendiks.

Reimo Võsa-Tangsoo eksponeerib oma näitusel "Vahetu vaevatasu" ekfraasidena mehaanilise täpsusega kirjeldatud fotosid viimase aasta meediapildist, lootes meie ühisele kogemusele, mis võimaldab ühtemoodi aru saada mitte ainult kirjeldusest "päikeseloojang mererannal", vaid ka märksa keerulisematest päevakajalistest kujutistest."

Reimo Võsa-Tangsoo kaitses 2011. aastal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaosakonnas. Ta on kasutatund oma töödes interaktiivseid elemente ning vaatajal on alati oluline roll kunstitoese mõtestamisel ja tähenduse loomisel. Võsa-Tangsoo töödes põimuvad ikoonilised kujutised, keel, poliitika ja innovatiivsed tehnoloogiad. Käesolev näitus oli esimest korda esitatud Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis 2017. aasta mais.

Näitus Draakoni galeriis jääb avatuks kuni 23. veebruarini 2018.

Tänusõnad: abikaasa, Anneli Porri, Sulo Kallas, EKA Fotoosakond, Indrek Grigor, Peeter Talvistu, Tõnu Karjatse, Maris Karjatse, Mari Armei, Andre Joosep Arming, Annike Laigo, Mistra-Autex AS, Eventech OÜ.

Näitust toetab Eesti Kunstnike Liit.

Näituseid Draakoni galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.