browser warning text

(R)estart Reality: digitänavakunst

Üle kogu Euroopa ärkavad digitehnoloogia toel ellu Edward von Lõnguse isikupärased ja ehteestlaslikud tegelaskujud u 100 aasta tagusest maailmast, kutsudes linnarahvast endaga tutvust sobitama

100-aastase Eesti puhul ei saa rääkida väsinud juubilarist, vaid värske pilguga tulevikku vaatavast uuendusmeelsest riigist. Nii tähistame Eesti sünnipäeva üle kogu Euroopa tänavakunsti ja digitehnoloogia sümbioosiga linnaruumis. Koostoimes pakuvad need sünnipäevalistele tõelisi ahhaa-elamusi, väljendades Eesti läbi ajaloo elutervet, tänavapoisilikku läbilöögivõimet ning nutikust nii IT vallas kui muudes elusfäärides.

Loome silla olnu ja oleva vahele ning äratame ellu isikupärased ja eht-eestlaslikud tegelaskujud vanadelt eesti fotodelt, kes ei ole küll individuaalselt äratuntavad, kuid pärinevad selgesti ajaloolisest kontekstist. Nad ilmuvad elusuuruses valitud paikadesse üle kogu Euroopa, sattudes nii oma elu esimesele välisreisile.

Möödunud ajastutest pärinevad tegelased omaaegse rõivastuse ning atribuutikaga satuvad kaasaega, uudistades elu ja inimesi enda ümber. Igal tegelasel on rääkida oma lugu – väikese kiiksuga, nagu meile, eestlastele, omane.

Paigutudes esmapilgul vaatlejatena tänavapilti või Eesti 100. sünnipäeva tähistamisega seotud kohtadesse, kutsuvad meie tegelased linnarahvast ja turiste endaga nutitelefoni või tahvelarvuti abil lähemalt tuttavaks saama. Digitehnoloogia äratab nad ellu. Elektriline torupilliduo Ats#Pets rokib Pariisis, Kivikuningas Lembit puhkab jalga Kopenhaagenis, isetehtud teleportatsioonimasina rikke tõttu vahepeal Inglismaa vaheserverisse nullide ja ühtede vahele kinni jäänud leiutajatepaar Miina ja Enn ilmub välja Berliinis jne.

Vaata veel: