browser warning text

Retrospektiivnäitus „ERKI Moeshow 1982-2017“

ERKI Moeshow' avapaugu annab retrospektiivnäitus sündmuse värvikast ajaloost Tallinna Kaubamaja vaateakendel.

5. mail 2017 avaneb Tallinna Kaubamaja Estonia pst poolsetel vaateakendel esimene moe-show ajalugu tutvustav retrospektiiv „ERKI Moeshow 1982-2017“. Näitusele on kogutud kõige põnevamad, üllatavamad ja eripärasemad esemed, mis ERKI Moeshow lavadelt 30 aasta jooksul läbi käinud on. Rariteetsematest paladest on väljas näiteks Jaanus Orgussaare, Anu Lensmendi, Vassilissa, Ruta Tepi ja HULA ammunägemata looming. Noorematest tegijatest tasub aga üle vaadata Hanna Haringu ja Kristel Kuslapuu kultustööd. Lisaks kaadreid lavatagusest, kus modellidena astuvad üles nii Ivo Nikkolo kui Anni Arro. Teleris kuvatakse 24 tunni jagu kordumatuid ülesvõtteid lavadelt, seega kohal tasub olla ööpäev ringi!

„On hea meel, et Kaubamaja saab nii erilise näituse esitlemisel abiks olla ja tuntud disainerite aastatetagused tööd vaatajateni tuua,“ räägib Kaubamaja ASi turundusdirektor Britta Ratas. „Meie vaateaknad on aegade algusest olnud väga populaarsed ning meelitanud kohale paljud huvilised lähedalt ja kaugelt. Nii saavad näitusest osa võimalikult paljud inimesed, see teeb ka meile suurt rõõmu,“ lisab Ratas.

“1982. aastal alguse saanud moekunsti tudengite moeetendus ERKI Moeshow on 35 aasta jooksul hullutanud mitme põlvkonna moefänne. Kool, kus üritus alguse sai, praegune Eesti Kunstiakadeemia, on vahepeal mitu korda nime vahetanud, kuid esialgne ERKI – Eesti NSV Riiklik Kunstiinstituut – elab edasi moe-show'na. Moed, mis aastate eest kunstiinstituudi amatöörlaval rokkisid, tunduvad taas coolid, sest moespiraal väänleb üha peadpööritavama kiirusega,” selgitab moedisaini osakonna professor ja näituse kuraator Piret Puppart.

Näitus on sissejuhatus 27. mail 30. juubelietendust tähistavale ERKi Moeshow'le, millele järgneb 28. mail rahvusvaheliste esinejatega moetööstuse konverents ja antakse välja ERKI Moeshow 30 raamat.

Retrospektiiv täieneb 29. mail ERKI-l legendaarseks saanud disainerite spetsiaalselt juubelishow'ks loodud erikomplektidega, mis pannakse välja Tallinna Kaubamaja Naistemaailma. Ekspositsioon jääb avatuks kuni 13. juunini.

Näituse autorite meeskonda kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia tudengid Aleksandre Valetto, Sidney Lepp, Kristel Akerman, Epp Voolma, Eliise Proos, Hanna Saagpakk ja moeentusiastid Mattis Rump ning Marilin Assafrei, juhendajad on Marit Ahven ja Piret Puppart.

„ERKI Moeshow 1982-2017“ näitust toetavad Tallinna Kaubamaja, Eesti Kunstiakadeemia ja Aatrium Sisustuskaubamaja.

Lisateave:

Piret Puppart
ERKI Moeshow retrospektiivnäituse korraldaja
piret.puppart@artun.ee
+372 507 4243

Vaata veel: