browser warning text

Richard III

Shakespeare’i silmapaistva tragöödia lavastab üks kaasaja kõige ootamatumaid ja omapärasemaid lavastajaid Sergei Potapov.

Richard III
William Shakespeare
Anna Radlova tõlge
12+

Minu jaoks on näitlejad minu sõdalased.
Nad tulevad lavale ja surevad minu eest. (Sergei Potapov, hitch.space)

Tema lavastus "Macbeth" (Eugène Ionesco näidend Shakespeare’i tragöödia motiividel) nomineeriti Venemaa riiklikule auhinnale Kuldne Mask ja sai žürii eriauhinna "ereda artistlikkuse ja rahvuslike traditsioonide Euroopa avangardiga ühitamise eest".

Tema lavastatud eesti näitekirjanduse klassiku August Kitzbergi näidend "Libahunt" kutsus esile suure resonantsi nii Eestis kui Venemaal.

Sergei Potapovi esimene töö Vene Teatri trupiga on "Richard III".

Prints Richardit ei armasta keegi. Ta elu on õnnetu, kuna ta on värdjas – väike kõver küürakas ebameeldiva lõustaga. Kui ta kondab mööda tänavaid, hakkavad inimesed naerma ja koerad haukuma. Richard igatseb armastuse ja perekonnaõnne järele, kuid on veendunud, et teda pole võimalik armastada. Võim – see on ainuke rõõm, ja ta saavutab selle, isegi kui tema hing muutub seetõttu sama inetuks kui välimus. Kui tema ja trooni vahel seisavad inimelud, siis peab ta need kaotama, verise kirvega teed puhastades.

Richard III osas Jaak Prints

Etenduses osalevad:
Liidia Golovataja
Natalja Dõmtšenko
Aleksandr Žilenko
Daniil Zandberg
Alina Karmazina
Dmitri Kordas
Dmitri Kosjakov
Karin Lamson
Ilja Nartov
Aleksandr Okunev
Eduard Tee

Kunstnik Jevgenia Šutina
Valguskunstnik Anton Andrejuk

Vene Teater

Esietendus 16. veebruaril 2018 Vene Teatri suures saalis.

Näita kaardil Sulge kaart