browser warning text

Riin Liivamägi näitus "Pumparilala"

Jakobi galerii jätkab uute noorte kunstnike tutvustamist ja järgmisena debüteerib Riin Liivamägi erilise digikunsti tehnikaga.

Riin Liivamägi on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali eriala, kust ta läks edasi Tartu Ülikooli kunstiõpetaja magistrantuuri. Hetkel tegutseb vabakutselisena ja annab digikunsti töötubasid.

Riin Liivamägi oma näitusest "Pumparilala":

"Miks selline naljakas nimi? Kui ma olin 4-aastane, siis küsis isa minu käest: "Kes sa selline oled?" Mina vastasin, et "Pumparilala!".
Lapsepõlv pole minu jaoks tegelikult lihtne teema. Lapse hing pudeneb kergesti kildudeks – raskused kodus ja koolis võivad muuta väikese inimese väga kurvaks, aga see on siiski ka osa elust ja suurekssaamisest. Kui täiskasvanud ütlevad, et vaatavad elu läbi roosade prillide, siis lapse jaoks võib see tähendada elu vaatamist läbi "värviliste klaasikildude". Arvan, et see oskus ei ole niisama inimesele kaasa antud. Loodan, et ei ole kaotanud enda roosasid prille ka suurena. Püüan säilitada endas seda rõõmu, mida lapsed suudavad tunda. Samas ka kurbust. Armastan värve ja loomingut olenemata meediumist!"

Näituse avamine 30.03.2017 kell 18.