browser warning text

Sääsepirina Alguse Kontsert vol3

Sääsepirin tuleb vääramatu jõuga juba kolmandat korda. Kontsert on uue suve künnisel leidnud koha Karuskose talus. Mõnusate vestetega metsa väest ja mõttest teeme algust juba kontserdi eelõhtul, 29. mail. Kontsert algab laupäeval, 30. mail kell 19.00.

Soomaa ja siinsed õued annavad kord aastas Sääsepirina Alguse Kontserdi tarbeks jupi oma iseolemise ruumi. Sestap on ka kõigi siin pillikasti lahti löövate muusikute loomingus inimese mõõtu ja sõnulseletamatu "miski". Loodus ja muusika seavad rütme omasoodu ja mitte kõik ei taju seda tempot ja värsimõõtu ühtmoodi:
- Maarja Nuudi viiul käib vanade külapillimeeste mängu järgi, sinna vahele satuvad põlismetsast kostuvad ürgsemad helid ja pisut pöörased tantsusammud;
- Uku Kübara ehk Kaabu klaver kõlab nagu varakevadine mets, ja varakevadine mets on yanntiersenlikult lennukas;
- Imandra Lake helipilt annab kokku uneleva müra- ja kajarohke shougaze muusika;
- Kostja Tsõbulevski on oma sooloprojektides jahvatanud sujuvalt kokku loodushelid ja vanameister Jüssi pajatused. Sääsepirinaks sünnib aga Kostjal täiesti uus bänd!

Helisid jagub ka mujale. Kontserdipäeva juhatavad sisse Kulno Malva uitamised lõõtsa või torupilli saatel. Kontserdist lava ette tatsuma jäänud tantsujalad juhivad aga maikuu viimase päikesetõusuni Psühhodisko mehed Andreas McKeough ja Ahto Külvet.

Nagu tavaks saanud, pakub Sääsepirinal muusikale väärilist konkurentsi toit. Tänavuse menüü ja joogikaardi paneb kokku Miku Vegan Kohvik. Ning kuna sel aastal oleme Karuskose talus, kuhu siinne pererahvas on kujundamas Soomaal matkajate baaslaagrit, siis on kontserdi raames nii suurtel kui väikestel hea võimalus nende käe all õppida erinevate veesõidukitega ohutult ja osavalt ringi käima.

Soomaa on rahu armastav maanurk ja sestap on ka tänavu pileteid jagada piiratud arv – kõigil, kellel on kindel plaan tulla, soovitame pileti eelmüügist ära osta.

Vaata veel: