browser warning text

Sajand armastuskirju

Näitus-lavastuse "Randevuu. Kohtumispaik Tartu" programmi raames lavastub Tartu Linnamuuseumis 23., 24. ja 25. oktoobril kell 19.00 Tartu Uue Teatri lavastus "Sajand armastuskirju".

Lavastuse loojad ja esitajad on Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu lõpetanud Liisu Krass ning Londonis näitlemist õppinud Liisa Linhein.

Autorid, lavastajad ja esitajad
LIISA LINHEIN
LIISU KRASS

Kunstnik
KALJU-KARL KIVI

Muusikud
LOO ARUKASK
LOTA-LOVIISA ROHTLA

No tõesti, Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva, see ei peaks enam kellelegi uudis olema. Selle sajandiga on muutunud palju, elu on läinud kultuursemaks, läinud lõbusamaks, siis jälle kurvemaks ja siis jälle kurjemaks.

Oleme õppinud kandma ülikondi, ehitama korstnaid ja väljakäikusid, kasutama krihvleid, sulepäid, kirjutusmasinaid, pastapliiatseid, arvuteid, nuppudega telefone ja nuppudeta telefone. Oleme omandanud uusi keeli ja uusi lähenemisvõtteid. Oleme kuulanud raadiot ja vaadanud kino, õppides seda, kuidas elu käib ja kuidas oleks olla. Loetelu võiks jätkata lõputult. Kuidas aga on selle sajandiga muutunud armastuskirjad, mida eestlased teineteisele saadavad? Tehnilised vahendid on muutunud, inimesed ja nende unistused on aga jäänud samaks. Või on ka see muutunud?

Lavastus valmib päris inimeste päris kirjade põhjal ning on osa Tartu Linnamuuseumi ja Tartu Uue Teatri koostöös sündiva näituse "Randevuu. Kohtumispaik Tartu" kõrvalprogrammist.

Lavastus jõudis Tartu Uude Teatrisse läbi jaanuaris 2018 lõpenud ideekonkursi.

Etendus kestab 1 h ja 15 min.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart