browser warning text

Saksa kevad 2018 – avalik ruum

Saksa kevad 2018 keskmes on avalik ruum. Festivali partner on hansalinn Hamburg.

Me liigume avalikus ruumis iga päev. See on meie kooseksisteerimise alus. Sellest, milline on avalik ruum, sõltub nii üksikisiku individuaalne areng kui ka vaba ühiskond tervikuna. Eesti Vabariik tähistab oma sajandat sünnipäeva ja meie pühendame oma programmi sellest tulenevalt avalikule ruumile.

Koos selleaastase partneri, hansalinn Hamburgiga korraldame näitusi, kontserte, teatrietendusi ja kinolinastusi avalikus ruumis ja avaliku ruumi teemal. Programmis on ka juba tuttavad ja väga populaarsed kooliprojektid "Lautstark" ja "Jugend debattiert international".

*****

2018. a festivalist lähemalt:

GOETHE INSTITUUT EESTIS ESITLEB OMA KEVADPROGRAMMI
HAMBURGI KULTUURIELU ON SAKSA KEVAD 2018 KESKMES

9. aprillil 2018 algab Saksa kevad 2018. Hansalinn Hamburg, mis on selleaastase programmi partnerliidumaa, korraldab Tallinnas koos Goethe Instituudiga aprilli lõpuni näitusi, kontserte, teatrietendusi ja kinoseansse. Saksa kevad toob regulaarselt kokku Saksa ja Eesti kultuuri- ja hariduspartnerid.

Hafencity ja Elbphilharmonie – mõlemad on kogu maailmas Hamburgi sümbolid. Saksa kevadel näitab see hansalinn, mida temas veel avastada on, ja võimaldab heita pilgu kirevasse kultuuriellu alates filmist ja muusikast kuni kunstini.

AVAKONTSERT KUMU AUDITOORIUMIS

Saksa kevad 2018 avatakse koos klassikalise saksofonisti Asya Fateyevaga, kes kuulub oma eriala silmapaistvamate noorte esindajate hulka. Tallinna-esinemisel saadavad teda pianist Valeria Myrosh ja sopran Pia Bohnert. Kolm Hamburgi muusikut toovad kaasa klassikalise muusika programmi, mis on sama rahvusvaheline kui trio ise. Kontsert toimub 12. aprillil Kumu auditooriumis.

RUUMIINSTALLATSIOON "FRIEND" KUMU SISEHOOVIS

Hamburgi kunstnik Franziska Opel lõi Saksa kevade jaoks avaliku ruumi installatsiooni, mida saab alates 12. aprillist vaadata Kumu sisehoovis.

KUNSTIPLAKATITE NÄITUS "ANFACHEN AWARD"

Tallinn astub välja sallivuse eest. Goethe Instituut esitleb alates 9. aprillist Vabaduse väljaku tunnelis rahvusvahelise plakativõistluse "Anfachen Award" võiduplakateid. Hamburgis sellel aastal juba esitletud näituse algataja on Hamburgi mittetulundusühing Frappant. Kõik teosed käsitlevad sallivuse teemat, mis on üleilmse põgenikevoo ja soodiskussioonide ning natsionalismi ja populismi taastärkamise taustal Euroopas põletavam kui kunagi varem.

TÄNAVAKINO "A WALL IS A SCREEN"

14. aprillil kell 21 asub publik koos kunstirühmitusega A Wall is a Screen Tallinna tänavatele kineastlikule avastuskäigule. Ühendades ainulaadsel viisil linnaekskursiooni ja lühifilmide programmi, näitab rühmitus ebaharilikes kohtades lühifilme, mis on tehtud Hamburgis ja Hamburgi kohta. Nii muutuvad avalikud kohad kinoks ja majaseinad kinolinaks.

DOKUMENTAALFILM "MÕNEL OLID KROKODILLID"

Filmiga "Mõnel olid krokodillid" näitab Goethe Instituut 21. aprillil kell 18 kinos Artis dokumentaalfilmi, mis on segu autentsest-melanhoolsest miljööuuringust ja armastusavaldusest Hamburgi St. Pauli linnaosale. Filmis võib näha tervet sadamalinnas asuvat omaette maailma. Filmi lõpus saab esitada küsimusi režissöör Christian Hornungile ja produtsendile Andrea Schüttele.

KONTSERDID DAVID STROMBERGI, IRINA ZAHHARENKOVA JA MAARJA JAKOBSONIGA

20. aprillil kell 19 saab Mustpeade Majas kuulata ühe praeguse aja silmapaistvama Eesti pianisti Irina Zahharenkova ja tunnustatud Hamburgi tšellisti David Strombergi duot. Nende programm "Visioon" on pühendatud Ludwig van Beethoveni sonaatidele.

Juba 18. aprillil tutvustab David Stromberg Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas lastele tšellot. Tuntud eesti näitleja Maarja Jakobson annab muusikariistale oma hääle ja jutustab kaunitest, kurbadest ja põnevatest hetkedest tšello elus.

DŽÄSSIKONTSERT GABRIEL COBURGERI JA VILLU VESKIGA

"Hamburg kohtub Tallinnaga" 28. aprillil Philly Joe's džässiklubis Tallinnas Vabaduse väljakul. Gabriel Coburgeri ja Villu Veski näol saavad kontserdil kokku kaks silmapaistvat džässisaksofonisti Saksamaalt ja Eestist. Koos Sven Kerscheki (elektrikitarr, elektribasskitarr, Saksamaa) ja Reigo Ahvenaga (löökriistad, Eesti) panevad nad Saksa kevadele muusikaliselt kõrgetasemelise punkti.

Lähem info ürituste kohta on Goethe Instituudi kodulehel: http://www.goethe.de/syndmused.

Aktuaalset infot leiab Facebooki ja Instagrami lehelt: #saksakevad.

Saksa kevad aastast 2010
Alates 2010. aastast koordineerivad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Goethe Instituut üritustesarja "Saksa kevad Eestis", mille eesmärk on tutvustada Saksamaad kui põnevat, loovat, kaasaegset ja mitmekesist riiki. Peamine sihtrühm on noored inimesed ning ürituste teemad ulatuvad kultuurist ja keelest majanduse ja teaduseni.

Vaata veel:

Galerii