browser warning text

Saksamaa: Eesti kultuuripäevad Berliinis

Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA tähistab oma teist sünnipäeva!

17.‒18. märtsini 2017 toimuvad järjekorras teised Berliini Eesti kultuuripäevad ehk KAMA2, kus esinevad tuntud Eesti kultuuritegelased.

Esimesel õhtul esitab Indrek Taalmaa Andrus Kivirähki tekstidel põhineva komöödia "Sinised kilesussid jalas" ning toimub vestlus autoriga. Teise päeva programm sisaldab üritusi nii eestikeelsele kui rahvusvahelisele publikule: luuletajad Doris Kareva ja Veronika Kivisilla esinevad kirjandusliku ja muusikalise etteastega, esitlusele tulevad eelmise aasta lõpus esilinastunud lühifilmid "Habras maailm" (Ants Tammik) ja "Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat" (Janno Jürgens, kes on kohal koos kaasautori Anti Naulaineniga) ning õhtul toimub kaks kontserti – kõigepealt esineb Liisi Koikson ning kultuuripäevad lõpetab tšellokvartett C-JAM. Berliini Eesti Kooli õpilased saavad osa täiesti oma programmist – neid külastab lastekirjanik Kairi Look.

Esimeste kultuuripäevade õhustikku kiitsid nii esinejad kui publik. KAMA2 pretendeerib sama heale õhkkonnale.

Eelmisel aastal Berliinis esinenud Jan Kaus ja Indrek Koff nendivad, et nemad saavad eestlaseks olemisest paremini aru siis, kui viibivad sealt eemal. "Mujal viibides ma otsekui kahekordistun, mu kultuuriline kuuluvus pole korraga enesestmõistetavus. Viimati tabas mind selline selgus just Berliinis, sealse Eesti Kultuuriseltsi korraldatud esimestel kultuuripäevadel," räägib Jan Kaus. "Valitses kahtlematu entusiasm ja soojus. See poolehoid, mida ma koos Indrek Koffiga sealsel laval tundsin, ületas mingil kombel publiku tavapärase heasoovlikkuse. See ulatus kokkukuuluvuseni, kus võrdselt nii ülevust kui täiesti igapäevast rõõmu; arusaama, et see, mida me siin koos teeme, pole enesestmõistetav ning sestap on selle olemasolu eriti väärtuslik."

Toimumiskohaks on taas endise Ida-Berliini poole peal, tsentraalselt paiknev Kunsthaus ACUD, mis on veel üks väheseid müürilangemise ajast tegutsevaid iseseisvaid ja hinnatud kunstiruume.

KAMA2-ga tähistab Berliini Eesti Kultuuriselts oma teist sünnipäeva.

Kultuuripäevade kava ja esinejatega saab lähemalt tutvuda KAMA kodulehel:
https://berliinieestikultuuriselts.wordpress.com/kama2-programm/

KAMA tänab südamest kõiki sponsoreid ja toetajaid:
Kultuuriministeerium, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Välisministeerium, Berliini Eesti Suursaatkond, Eesti Kultuurkapital, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Instituut, firma ASB Grünland Helmut Aurenz GmbH, firma Westwind Real Estate Executive Search GmbH, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, firma Betamar OÜ, firma Nord Boats OÜ, Liviko AS, filmistuudiod Vesilind ja Alasti Kino ning eraisikud, kes on õla alla pannud. Täname ka ACUDkunsthausi meeldiva koostöö eest!

Korraldustiim: Kadi Mustasaar, Aira Paschke, Reelika Ramot, Üüve-Lydia Toompere, Maarika Bischoff, Maret Paas, Liina Stotz, Kristina Piilik, Kristi Grünberg.

Vaata veel: