browser warning text

Saksamaa: III Eesti filmipäevad Münchenis

12.–15. märtsini 2015 kestvad kolmandad Müncheni filmipäevad esitlevad uuemaid Eesti dokumentaal- ja mängufilme.

Oma loomingut tutvustama ja Baierimaa kinopublikuga kohtuma tulevad režissöörid Ilmar Raag ("Kertu") ja Hardi Volmer ("Elavad pildid") ning dokumentalist Jaan Tootsen ("Velosoofid").

12. märtsi pidulikul avaõhtul toimuvat vestlusringi juhivad kultuuriatašee Harry Liivrand Berliinist, Ilmar Raag Eestist ja Matthias Makowski Ateena Goethe Instituudist.
Neljal päeval linastuvate filmide eestlastest autorite Katrin Maimiku ja Andres Maimiku "Kirsitubaka", Martti Helde "Risttuules", Liis Nimiku "Veel ühe laulu" jne kõrval näidatakse ka James Tusty ja Maureen Tusty "Üheshingamist", mis aitab teistel rahvustel mõista, miks laulupeotraditsioon on eestlaste rahvusliku eneseteadvuse tähistajaks ja miks on laulupidude kangasse kootud poliitilised lõimelõngad. Jaan Toomik, kes tutvustas end münchenlastele videokunstnikuna 2014. aasta sügisel Müncheni galeriis 84GHz, debüteerib filmipäevadel eksistentsiaalse draama "Maastik mitme kuuga" režissöörina. Perepäevaks toob lastele kinokosti Katrin Lauri "Ruudi".

Esimesed Eesti filmipäevad toimusid Münchenis 2011. aastal. Toonane Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 andis tõuke idee sünnile - tutvustada Baierimaal Eesti ajalugu ja kultuuri läbi filmisilma. Teised filmipäevad toimusid 2013. aastal ja olid pühendatud Eesti filmi sajandale juubelile. 2015. aasta filmipäevade juhtmotiiv on "Eestimaa laulev rahvas".

Eesti filmipäevade korraldustoimkonda kuuluvad: Karin Ladva-Zoller ja Karin Kitsing Müncheni Eesti rahvuskoondise juhatusest, Margit Urbel Müncheni Euroopa Koolist ning Müncheni Kultuurikeskuse Gasteig projektijuht Sabine Hahn. Sündmuse koostööpartner on Müncheni Linnaraamatukogu kultuuriprojektide meeskond ning Müncheni Linnavalitsuse kultuuriosakond, Eesti Suursaatkond Berliinis ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Margit Urbel
margit.urbel@gmail.com

Vaata veel: