browser warning text

Saksamaa: "Stiiliharjutused" ja Leelo Tungal Berliinis

KAMA sünnipäeva puhul esinevad Berliinis Eesti kultuuritähed.

16.-17. märtsil 2018 tähistab Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA 3. sünnipäeva ja sel puhul saavad Eesti fännid ja kohalik eestlaskond nautida teatri- ja kirjandusõhtut "Stiiliharjutused" ning Berliini Eesti Kooli lapsed kohtumist kirjaniku Leelo Tunglaga.

10. märtsil Tallinnas Kirjanike majas esietendunud "Stiiliharjutused" jõuab 16. märtsil Berliini alternatiivsesse teatrisse Acker Stadt Palast. Laval on kirjanikud Jan Kaus ja Indrek Koff ning näitlejad Eva Koldits (NO99) ja Toomas Täht. Etenduse aluseks on prantsuse kirjaniku Raymond Queneau' 1947. aastal ilmunud raamat, mis jutustab 99 eri stiilis ühest Pariisi ühistranspordis toimunud banaalsest vahejuhtumist. Jan Kaus sai aru, et 99 ei ole piir. Ta lõi uusi stiile juurde, tuues juhtumi ka tänapäeva. Lavaküpseks sai etendus koostöös Indrek Koffi, Eva Kolditsa, Toomas Tähe ja mõttekaaslase Liina Vahtrikuga. Põhitähelepanu on suunatud inimeste omavahelisele suhtlemisele tänapäeva ühiskonnas. Kuna "Stiiliharjutused" on sedapuhku toodud võõrsil elavate kaasmaalaste ette, saab see teema veel ühe huvitava nüansi juurde. Õhtu on täis ootamatusi, vahedat huumorit, muusikat ja äratundmist.

17. märtsil külastab Berliini Eesti Kooli Leelo Tungal. Soliidses eas, aga krapsakat kirjanikku ootab pikisilmi ligi 40 Eesti juurtega last ja nende vanemad, sest tema raamatuid on armastatud juba läbi mitme põlvkonna.

EV100-ga seoses vahendab KAMA ajavahemikus 2018. a kevadest kuni 2019. a lõpuni Berliini põnevaid Eesti teatriprojekte.

Lähem info KAMA 3. sünnipäeva ürituste kohta: https://berliinieestikultuuriselts.wordpress.com/
või FB lehelt:
https://www.facebook.com/events/155223891951242/

"Stiiliharjutuste" toimumist Berliinis toetab Eesti Kultuurkapital, kohtumist Leelo Tunglaga Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Kadi Mustasaar
projektijuht
Berliini Eesti Kultuuriselts KAMA
+49 177 406 4091
kadimustasaar@googlemail.com