browser warning text

Sandra Kosorotova näitus "Krooniline ajutisus"

Esmaspäeval, 15. mail 2017 kell 17.30 avatakse Hop galeriis Sandra Kosorotova näitus "Krooniline ajutisus".

Mis tunne on elada postfordistlikus maailmas? Kuidas tajutakse prekaarsust? Kas see võib materialiseeruda kehalise tunnetusena? Kas see kodeeritakse ümber meditsiiniliseks probleemiks? Näitus "Krooniline ajutisus" vaatleb vaimset tervist poliitilises ja ideoloogilises, mitte aga niivõrd privaatses ja bioloogilises kontekstis. Näitusel on eksponeeritud tekstiiliteosed, mis valmisid kunstniku praktika käigus Glasgow School of Art ülikooli tekstiili digitrüki keskuses.

Sandra Kosorotova (sünd 1984) on Tallinnas elav ning töötav disainer ja kunstnik. Tema kunstilooming keskendub sotsiaal-poliitiliste võimude ja inimkeha suhetele. Eelmisel aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistrantuuri ning pälvis akadeemia väljaantava Noore tarbekunstniku preemia. 2013–2015 vedas Kosorotova koos Gustav Kalmuga MTÜ-d Uus Vene Kultuur Eestis, mille eesmärk oli kultuuriürituste kaudu eesti ja vene kogukondade kokkuviimine. Ta on osalenud mitmel grupinäitusel Eestis ja välismaal ning "Krooniline ajutisus" on tema kolmas isikunäitus Tallinnas.

Näituse helikujunduse autor on Artjom Astrov, kes loob Benzokai nime all eksperimentaalset räppi ning komponeerib muusikat ka lavastustele. Ta on plaadifirma Serious Serious üks asutajatest.

"Krooniline ajutisus" on osa Tallinna rakenduskunsti triennaali satelliitprogrammist.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitusi Hop galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital ja Eesti Vabariigi kultuuriministeerium.

Vaata veel: