browser warning text

Sari Noorte Filharmoonia. Vana saabas

Rannap/Kivirähk "Vana saabas"

26.03.2017 kell 12.00 (vene keeles) Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis ja 26.03.2017 kell 15.00 (eesti keeles) Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis.

REIN RANNAP klaver
TANEL SAAR lugeja (eesti keeles) / ALEKSANDR IVAŠKEVITŠ lugeja (vene keeles)
TUULE HELIN KRIGUL (flööt, Tallinna Muusikakeskkool)
TALLINNA KAMMERORKESTER
Dirigent EDMAR TUUL

Kavas:
Camille Saint-Säens "Loomade karneval", seade Rein Rannap
Rein Rannap-Andrus Kivirähk "Vana saabas" lugejale, klaverile, flöödile ja kammerorkestrile loodud seade

Lastele ja noortele suunatud menukasse Noorte Filharmoonia kontserdisarja kuuluv kontsert, mille puhul on helilooja teinud seade nii ühele tuntud noortele loodud klassikalisele teosele kui ka spetsiaalselt sellele sarjale kirjutatud teosele. Viimane jutustab loo ühest vana ja kulunud väljanägemisega võlusaapast, mis päästab vaeslapse Jaani tema trööstitust olukorrast ja eluohtlikest juhtumitest:

Korraga vaatas: vana ja katkine saabas vedeleb maas. Jaani enda jalavarjud polnud kah kuigi terved, aga see saabas oli veel viletsam. Ja pealegi – üksainus saabas, mida sa sellega teed? Inimesel on ikka kaks jalga all. Jaan tahtis edasi kõndida, aga viimasel minutil hakkas hale meel. Mõtles: mina olen üksik ja see saabas on üksik, kuidas ma jätan ta siia vedelema? Ning võttis saapa kaenlasse. See oleks nagu tänutäheks vaikselt kriuksunud, aga võib-olla oli see siiski ainult talvine tuul männilatvades.

Vaata veel: