browser warning text

Shanty Film Café: "Nõukogude hipid" ja plaadiesitlus

Terje Toomistu filmi "Nõukogude hipid" (2017) linastus. Filmile järgneb vestlus režissööriga ja Soviet Hippies Soundtrack vinüülplaadi esitlus!

Lisaks DJ-sett Western rock vs Eastern БЛОК, kus vinüülidelt mängivad muusikat Ahto Külvet ja Sander Varusk.

☮ 18.00 Dokumentaalfilm "Nõukogude hipid" (75 min, EST, RU, ENG)

Pöörane lillelaste sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes viib 1970ndate psühhedeelsesse underground'i, kus rock-muusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma - süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil. See päev on seotud traagilise sündmusega 1971. aastast, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt.

☮ 19.30 Režissöör Terje Toomistu vastab publiku küsimustele

☮ 20.00 Soviet Hippies Soundtrack vinüülplaadi esitlus

Rahvusvahelistel filmifestivalidel erakordset tähelepanu pälvinud filmis "Nõukogude hipid" kõlanud muusika on nüüdseks pressitud vinüülile. Kogumikul on esindatud põnev valik filmis kõlanud lugudest – ülekaalukalt Eesti autoritelt, aga esindatud on ka Venemaa, Läti ja endise Tšehhoslovakkia muusikud. Ligi pooled albumile jõudnud lood pole kunagi avaldatud. See on ka Eesti esimene filmimuusika väljaanne vinüülplaadil.
Plaat on värviline ja sellega tuleb kaasa digitaalne koopia. Kui soetate plaadi esitlusel (suur tänu!), toetate ühtlasi ka projekti missiooni tutvustada nõukogudeaegse põrandaaluse rokkmuusika pärandit laiema maailmaga.

☮ 20.15—22.30 Western rock vs Eastern БЛОК!

Back2back vinüülidel: DJ Ahto Külvet (Psühhoteek) ja DJ Sander Varusk (Terminal). Sessioonil põrkuvad, resoneeruvad ja koosloovad Lääne ja idabloki maade ajastukohane psühhedeelne rock. Sander Varusk toob meieni põnevaimad palad läänerannikult, UK-st ja mujalt ‘vabast maailmast’. Ahto Külvet püsib aga eranditult Melodija leibeli ja nõukogudeaegse underground'i seniavastamata radadel, defineerides ümber selle, mida võib pidada ‘soviet psychedelia'ks’.

Tänud: toetajad Hooandjas ja IndieGoGo’s, Eesti Autorite Ühing, Psühhoteek

Sissepääs annetusega režissöörile ja DJ-dele. Kohapeal müügil ka Soviet Hippies Soundtrack vinüülid, võta sularaha kaasa!

Vaata veel: