browser warning text

Silvia Sosaar. "Shiny Shoes Salon"

Kunstnik Silvia Sosaar avab 8. veebruaril 2018 kell 18 Tallinnas EKA Galeriis kingapuhastussalongi "Shiny Shoes Salon".

Läbi kümne päeva toimuva näituse ulatuv kestus-performance'ina teostuv kingapuhastusteenuse salong on paralleel näitusele eelnenud performance'i-seeriale avalikus ruumis – EV ministeeriumide peasissekäikude ees, kus Sosaar kokkuleppelise tasu eest kingapuhastusteenust pakkus. Kunstnik loob galeriisse installatiivse keskkonna, millesse paigutunud performance'i-fragmendid fotos, helis ja videos taasloovad avalikkuses läbimängitud hetki, sulandudes kujuteldavasse kingapuhastussalongi atmosfääri. Kogu projekt saab niisiis alguse argi-performance'eist – kunstniku kehastumistest kingapuhastajaks, et alandlikkuse kamuflaaži abil trügida võimuasutuste piirile, olukordadega jooksvalt suhestumiseks enda kunsti jaoks vajalikku infot ammutades. Meelitades asutuste uste ees kontori-keskkonda sisenevaid "asjalikke" ametnikke asetama end ühelt poolt kunstniku suhtes justkui ülemuslikule positsioonile, ent samas ka meie kultuurile suhteliselt võõrastesse tingimustesse – ebamugavustsooni, kus end otseses mõttes mõneks teenuse läbiviimiseks vajalikuks hetkeks teenindaja käte vahele otsustatakse usaldada. Kujutlege oma peas korraks ette oma "Shiny Shoes Saloni", püüdke vaimus esile manada kahte teenuse osapoolt ühendavaid kohmetuid vestluskatkeid ja loendage mõttes "asjalikke" armust kingapuhastajale ulatatud veeringuid – and you think your job is bad!

Silvia Sosaar (sünd 1979) on Tallinnas tegutsev kunstnik. Aastatel 1998–2004 õppis ta Tartu Ülikoolis inglise keelt ja kirjandust ning ajakirjandust. Ta on õppinud ühe aasta Balti Filmi- ja Meediakoolis telerežiid. 2017. aasta kevadel lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaosakonna. Sama aasta sügisel astus ta Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonna magistrantuuri fotograafia suunal. Alates 2017 on Sosaar Eesti Fotokunstnike Ühenduse (FOKU) liige. Ta on kirjastuse ;paranoia publishing tegevdirektor ning osalenud arvukatel trükiste performance’itel. Sosaar on kirjastuse skaala publishing asutajaliige. Sosaar on kunstnikerühmituse Umbrella Grupp liige alates 2016.

Graafiline disain: Tuuli Aule

Kunstnik tänab: Andre Joosep Arming, Tuuli Aule, EKA Galerii, Dmitri Gerassimov, Aksel Haagensen, Marco Laimre, Marge Monko, Karl- Christoph Rebane, Hanno Soans, Silva ja Aare Sosaar, Margit Säde, Kirill Tulin, Reimo Võsa-Tangsoo, Eesti Kunstiakadeemia Fotograafiaosakond, Orto, ASK Ehitus.

EKA Galerii asub Vabaduse väljak 6/8 (sissepääs Tallinna Kunstihoone hoovist) ning on avatud T-L, 12–18.

Vaata veel: