browser warning text

Soome: Kristjan Randalu Trio Helsingi Musiikkitalos

Möödunud muusika-aastal alguse saanud ja populaarsust kogunud eesti muusika klubisarja kontserdid Helsingi Musiikkitalos jätkuvad.

Kevadhooaja avab Kristjan Randalu Trio, mille koosseisu kuuluvad lisaks pianist Randalule kontrabassist Mats Eilertsen (Norra) ja trummar Markku Ounaskari (Soome).

Kristjan Randalu on oma põlvkonna üks silmapaistvamatest pianistidest, keda hinnatakse nii solisti, ansamblimuusiku, helilooja kui ka arranžeerijana. Randalu on üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti džässmuusikuid maailmas. Tänu mitmekülgsele loomingulisele tegevusele on ta esindanud Eestit maailma mainekatel džässifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii džäss- kui ka klassikalise muusika interpreedi ja heliloojana. Solistina on Kristjan Randalu esinenud tunnustatud orkestritega nagu Londoni sümfooniaorkester, Stuttgarti kammerorkester, Uus Berliini kammerorkester, Tallinna kammerorkester ja ERSO. Tema klaverimäng kõlab enam kui 30 plaadil, mille hulka kuuluvad Grammy nominatsioon 2006. aastal ning Eesti muusikaauhindade aasta džässialbumi tiitel 2012. 2014. aastal pälvis Randalu ka Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Kontrabassist Mats Eilertsen on üks Euroopa silmapaistvamaid ja isikupärasemaid kontrabassiste. Ta on väga oodatud ja nõutud ansamblipartner nii kodumaal Norras kui ka mujal. Eilertseni musitseerimist saab kuulda üle 90 albumil. Tema koostööpartnerite seas on näiteks ECM-i artistid Tord Gustavsen, Trygve Seim ja Bobo Stenson. Ta on jaganud kontserdilava ka Pat Metheny, Joshua Redmani, Lee Konitzi, Kenny Wheeleri ja Tomas Stankoga. Koos Kristjan Randalu ja Markku Ounaskariga musitseerib ta ka Trygve Seimi kvartetis.

Trummar Markku Ounaskari on üks rahvusvaheliselt tuntumaid soome džässmuusikuid. Regulaarne koostöö seob teda selliste muusikutega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim, Markus Stockhausen ja Mats Eilertsen. Ta on esinenud koos mainekate artistidega, sh Ray Andersoni, Lars Danielssoni, Marc Ducret', Tim Hagansi, Lee Konitzi, Sinikka Langelandi, Nguyên Lê, Rick Margitza, Ron McClure'i, Kenny Wheeleri ja Tomasz Stankoga. Ounaskari on salvestanud üle 50 plaadi, nendest 4 plaadifirmale ECM.

Eesti Instituut tänab sündmuse partnereid ja korraldajaid:
Eesti Suursaatkond Helsingis, Tuglase Selts, Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital

Üritust toetavad:
Eesti Vabariigi kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital

Kontakt:

Eesti Instituut Soomes
helsinki@estinst.ee
(+358) 966 9805, (+358) 50 438 5331, (+358) 45 131 6992

Vaata veel: